Finał AfryKamery

afryka.org Polecamy Finał AfryKamery

IV Festiwal Filmów Afrykańskich „AfryKamera” zakończy się 3 maja w Krakowie. Podczas finału widzowie będą mogli zobaczyć polską premierę filmu „8″ – pracy zbiorowej znanych reżyserów, inspirowanej milenijnymi celami rozwoju. Zakończenie festiwalu to również wręczenie nagród, najbardziej docenionym w Polsce filmom afrykańskim.

„AfryKamera” przez całą niedzielę 3 maja zaprasza na finałowe atrakcje. Już o godz. 11 w Centrum Medicor (ul. Karmelicka 10) odbędą się warsztaty afrodence, prowadzone przez Alaina Neboueta Clovis z Kamerunu. W Klubie pod Jaszczurami o godz. 14 zacznie się projekcja musicalu „Africa Umoja” w wykonaniu Victory Theatre (RPA). O godz. 17 w Kinie pod Baranami będzie można zobaczyć dokumentalny film STORY OF A BEAUTIFUL COUNTRY (Opowieść o pięknym kraju), reż. Khalo Matabane, RPA.

Uroczyste zakończenie festiwalu rozpocznie się również w Kinie pod Baranami o godz. 21. Jego główną atrakcję stanowić będzie projekcja filmu „8″, dzieła inspirowanego Milenijnymi Celami Rozwoju, zdefiniowanymi przez ONZ w 2000, którego nakręcenia podjęło się ośmiu światowej sławy reżyserów, m.in. Gael Garcia Bernal, Gus Van Sant i Wim Wenders. (Po premierowym pokazie, który miał w miejsce w ubiegłym roku na MFF w Rzymie, film ten zostanie zaprezentowany widzom po raz drugi właśnie na „AfryKamerze”!).

Po projekcji: rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy, zdaniem publiczności, film prezentowany w ramach tegorocznej „AfryKamery”, którego twórca otrzyma Złotą Zebrę, a także Nagrody MSZ, rozlosowanie nagród wśród publiczności biorącej udział w głosowaniu, wyłonienie laureatów konkursu na film amatorski poświęcony tematyce Milenijnych Celów Rozwoju zorganizowanego przez Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi światu” oraz pokaz slajdów podsumowujący przebieg Festiwalu.
Zakończenie tegorocznej edycji „AfryKamery” uświetni obecność Przemysława Stępnia, dyrektora i pomysłodawcy Festiwalu, oraz przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Więcej informacji: www.afrykamera.pl

 Dokument bez tytułu