FIFA prosi SAFA o zawieszenie broni

afryka.org Wiadomości Sport FIFA prosi SAFA o zawieszenie broni

Na 274 dni do pierwszego gwizdka Mistrzostw Świata, w południowoafrykańskiej federacji piłki nożnej, trwa zażarta walka o fotel prezesa.

Do miana najważniejszej postaci w południowoafrykańskim futbolu pretendują Irvin Khoza i Danny Jordaan. Obaj aktualnie piastują czołowe funkcje w komitecie organizacyjnym Mistrzostw, dlatego nadchodzące wybory wzbudzają niemałe emocje wśród członków FIFA.

W ostatnich oświadczeniach, FIFA wyraża swój niepokój nadchodzącymi wyborami. Przede wszystkim obawy dotyczą prób łączenia funkcji prezesa i członka komitetu organizacyjnego.

-Niezależnie kto zostanie wybrany, będzie musiał zdecydować, który mandat wybrać. Nie można siedzieć na dwóch stołkach – mówi o obecnej sytuacji, sekretarz generalny FIFA, Jerme Valcke. – Musimy bronić interesów Południowej Afryki i Mistrzostw Świata – dodaje.

Co na to sami zainteresowani?

Zarówno Danny Jordaan, jak i Irvin Khoza twierdzą, że postawienia FIFA muszą być respektowane. Inne zdanie na ten temat ma jednak dyrektor SAFA. – Moim zdaniem, jest to nieprawda. Może w przypadku Dannego Jordaana, który nie może być równocześnie prezesem i urzędnikiem. Irvin Khoza jest jednak przewodniczącym. Możesz być prezesem i przewodniczącym. To nie jest płatna posada. To posada z wyboru. – kończy Raymond Hack.

Wybory odbędą się 26 września.

Mb

 Dokument bez tytułu