Faso Dzigili wystąpi w Warszawie

afryka.org Polecamy Faso Dzigili wystąpi w Warszawie

Występ niezwykłego zespołu z Burkina Faso, spotkanie z Martą Jackowską-Uwadizu poświęcone Nigerii i malowanie henną – te wszystkie atrakcje, czekają na tych, którzy wybiorą się w sobotę 31 lipca do Centrum Kultury Łowicka w Warszawie.

Zespół Faso Dzigili (co znaczy nadzieja ludzi) pochodzi ze stolicy Burkina Faso – Ouagadougou. Powstał 2 lata temu z najlepszych muzyków dziecięcych. Wokalistka i tancerka Asita Kouyate pochodzi ze znanej rodziny griotów (opowiadaczy i muzyków). Pozostali członkowie zespołu zostali wyselekcjonowani przez dyrektora artystycznego Faso Dzigili, Moussę Ouattara, muzyka, opowiadacza i malarza posługującego się tradycyjnymi technikami malarstwa na tkaninie tzw. bogolan. Najmłodszy z muzyków, Kade, urzeka wszystkich wirtuozerią gry na bębnach.

Wszyscy członkowie zespołu posługują się tradycyjnymi instrumentami z Afryki Zachodniej: djembe, dundun, kora, grzechotki, ngoni, balafony, tamani. Umieją w niebywały sposób rozgrzać rytmami publiczność. Oprócz żywiołowej muzyki urzeka również treść i przekaz ich pieśni. Faso Dzigili walczy słowem o lepszy świat szanujący uniwersalne wartości. Śpiewają o potrzebie utrzymania pokoju, solidarności z drugim człowiekiem, czy też ochronie natury.

Oprócz Faso Dzigili, który rozpocznie swój występ o g. 20, w najbliższą sobotę, 31 lipca, w CK Łowicka o Nigerii opowie Marta Jackowska-Uwadizu. Będzie też malowanie henną.

18-20: opowiadamy o Afryce – Nigeria; malowanie henną.

20-21: koncert zespołu Faso Dzigili.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz pełny program Afrykańskiego lata w mieście!

 Dokument bez tytułu