Etiopia w Star Alliance

afryka.org Wiadomości Etiopia w Star Alliance

Etiopskie Linie Lotnicze, jako trzecie afrykański przewoźnik, dołączyły do światowej sieci lotniczej Star Alliance. Obu stronom otworzy to kolejne lotniska Afryki, a ponadto przyczyni się do wzrostu popularności Etiopii.

Etiopskiej firmie przystapienie do Star Alliance daje możliwości rozwoju i wprowadzenia nowych punktów docelowych w rozkładzie. Jednocześnie lotnisko w Addis Abebie dołączy do dwóch afrykańskich lotnisk, które już obsługują loty Star Alliance – Kairu i Johannesburga. Star Alliance również wzbogaci swoją siatkę połączeń, m.in. o loty do Czadu, Nigru, Mali i Dżibuti.

Zaufanie wobec ELL może przełożyć się na wzrost zainteresowania samą Etiopią. Pasażerowie korzystający z uslug linii zrzeszonych w SA w programie lojalnościowym, za przeloty zbierają tzw. mile, które mogą wymieniać np. na darmowe bilety. Może więc zapragną odwiedzić Etiopię.

Porozumienie o przyjęciu ELL do do Star Alliance zostało podpisane pod koniec września, ale obie strony czekają kolejne miesiące pracy w dopracowaniu procedur i standardów. Nad tymi elementami będą pracowały wspólnie zespoły Ethiopian Airlines z pomocą przedstawicieli Lufthansy, oraz Star Alliance.

Według badań Międzynarodowoego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego i Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego, dotyczących rozwoju lotnictwa cywilnego, w nadchodzącym czasie Afryka zanotuje prawie najwyższy wzrost ruchu lotniczego. Dlatego też stowarzyszenie linii lotniczych zwraca uwagę na wybrane kraje tego kontynentu.

Sieć Star Alliance powstała w 1997 jako pierwsze na świecie największe porozumienie linii lotniczych.
Została założona przez Air Canada, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Thai Airways International i United States’ United Airlines.

Joanna Sopyło

 Dokument bez tytułu