Ethiopian Airlines w Star Alliance

afryka.org Wiadomości Ethiopian Airlines w Star Alliance

Największy globalny sojusz lotniczy przyjął w swoje szeregi etiopskie linie Star Alliance. To trzecia linia lotnicza z Afryki w tym zrzeszeniu.

– Zrobiliśmy dzisiaj duży krok naprzód w naszej strategii odnoszącej się do Afryki – stwierdził Jaan Albrecht, dyrektor generalny Star Alliance. – Po przyjęciu Ethiopian Airlines do sieci Star Alliance oferujemy naszym klientom najszerszy wybór lotów do i z Afryki oraz w obrębie kontynentu. Ponadto, dzięki Ethiopian Airlines, klienci Star Alliance zyskają lepszy dostęp do rynków Afryki, regionu świata, w którym rynek podróży lotniczych systematycznie rośnie.

Po przyłączeniu Ethiopian Airlines sieć Star Alliance w Afryce obejmuje główne ośrodki handlowe i polityczne na kontynencie, zwłaszcza w jego wschodniej, środkowej i zachodniej części. Ogółem 16 linii członkowskich Star Alliance oferuje codziennie ponad 750 lotów do ponad 110 miejsc w 48 krajach na całym kontynencie – głównymi węzłami są Addis Abeba, Kair i Johannesburg.

– Dla Ethiopian Airlines dołączenie do najbardziej prestiżowego i najdłużej funkcjonującego sojuszu linii lotniczych na świecie jest kamieniem milowym w rozwoju ocenił z kolei Tewolde Gebremariam, dyrektor generalny Ethiopian Airlines.

Star Alliance liczy obecnie 28 linii, oferujących codziennie ponad 21 tys. lotów do 1290 miejsc w 189 krajach.

maru Dokument bez tytułu