Essien afrykańskim piłkarzem roku

afryka.org Wiadomości Essien afrykańskim piłkarzem roku

Michael Essien gwiazdor piłki nożnej z Ghany został afrykańskim piłkarzem roku BBC. Ceremonia wręczenia tej prestiżowej nagrody miała miejsce w Akrze. W uroczystości wziął udział inny legendarny gracz z ojczyzny Essiena, Abedi „Pele" Ayew, trzykrotny zdobywca tytułu „afrykańskiego piłkarza roku".

Essien to gracz środkowego pola. Obecnie występuje w barwach angielskiego klubu Chelsea. Swoją wysoką formę potwierdził też w ubiegłorocznym mundialu.

W głosowaniu fanów piłki nożnej zdobył najwięcej głosów wyprzedzając Didiera Drogbę z Wybrzeża Kości Słoniowej i Egipcjanina Mohameda Aboutrika – poinformowało BBC.

Sam Essien nie krył radości z racji przyznania mu prestiżowego wyróżnienia. „Jestem zadowolony z nagrody, tym bardziej, że pochodzi od moich afrykańskich fanów. Zapewniam, że to co najlepsze jest jeszcze przede mną" – cytuje laureata BBC.

W opinii wiceministra sportu Ghany Osei Bonsu Amoah, ludzie tacy jak Essien wpływają na budowę pozytywnego wizerunku Afryki. „Grając na największych boiskach świata stają się najlepszą reklamą Ghany" – dodaje Amoah.

Mieszkańcy Ghany są pewni – dziś Essien jest najepszym piłkarzem Afryki, jutro zostanie najlepszym piłkarzem świata.

(lumi)

 Dokument bez tytułu