Emmanuel Ekwueme: Powiedział do mnie “ty czarna małpo”

afryka.org Wiadomości Sport Emmanuel Ekwueme: Powiedział do mnie “ty czarna małpo”

Skandalem skończył się sobotni mecz trzecioligowych zespołów Szczakowianki Jaworzno z LZS Piotrówka (2:1). Jeden z zawodników gospodarzy w chamski sposób odezwał się do byłego reprezentanta Nigerii Emmanuela Ekwueme.

– W trakcie gry jeden z zawodników Szczakowianki Rafał Jędrzejczyk powiedział do mnie: “ty czarna małpo”. Na szczęście słyszał to prowadzący spotkanie sędzia i zareagował. Słyszeli to też i inni zawodnicy zarówno z mojego zespołu, jak i ze Szczakowianki. Nie rozumiem, jak w ten sposób ktoś może się zachować. W Polsce trwa przecież Euro, a to święto futbolu – mówi “Tolek” Ekwueme, który z reprezentacją Nigerii wywalczył trzecie miejsce na Pucharze Narodów Afryki w 2004 roku. Wszystko działo się w końcówce pierwszej części. Jędrzejczyk po tym, jak w chamski sposób odezwał się do piłkarza z Piotrówki zobaczył od prowadzącego mecz sędziego Szymona Skowrońskiego czerwoną kartkę.

– Po meczu w jego imieniu przepraszał mnie jeden z piłkarzy Szczakowianki. Nie mam jednak zamiaru tak zostawić sprawy. Zgłoszę to co się wydarzyło nawet nie do Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który odpowiada za prowadzenie rozgrywek, ale do PZPN. Nie pozwolę się obrażać – podkreśla Emmanuel Ekwueme. To już kolejny z przypadków chamskiego zachowania zawodników w niższych ligach w stosunku do afrykańskich zawodników z Piotrówki. W kwietniu podobna sytuacja miała miejsce w meczu przeciwko Polonii Łaziska Górne.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu