Eltona nie wpuszczą

afryka.org Wiadomości Plotki Eltona nie wpuszczą

Elton John nie wystąpi w Egipcie. Egipskie władze nie pozwolą mu na występ z racji głoszonych przez niego poglądów na temat religii i homoseksualizmu.

Brytyjski gwiazdor miał wystąpić na prywatnym koncercie, w dniu 18 maja. Oficjalnie swój sprzeciw wobec piosenkarza wyraziło zrzeszenie egipskich muzyków. Jego przewodniczący, Mounir El Wasimi oświadczył, że ma to związek z wypowiedzią piosenkarza z ubiegłego roku. Elton John powiedział wtedy, że nie rozumie dlaczego ludzie są tak okrutni i prześladują gejów na Bliskim Wschodzi, po czym dodał, że Jezus był też gejem.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby człowiek, który obraża naszego proroka, Jezusa, i wzywa do tolerowania homoseksualizmu, pojawił się w Egipcie – twierdzi El Wasimi. Elton John nie ustosunkował się jeszcze do tej wypowiedzi.

W Egipcie, gdzie życie seksualne jest regulowane surowymi zasadami islamu, kontakty seksualne między mężczyznami, którzy jeszcze się nie ożenili, są sposobem na zaspokojenie popędu. Oprócz tych przypadków, w Egipcie mieszkają również homoseksualiści, i chociaż homoseksualizm nie jest karany przez kodeks prawa cywilnego, to policja interweniuje w przypadku gejowskich przyjęć, organizowanych przez środowisko LGBT. Umożliwia to specjalny przepis prawny dotyczący prawa moralnego, wprowadzony w latach 90. XX wieku.

ostro

 Dokument bez tytułu