Eliminacje Pucharu Narodów. Wygrana Płomieni

afryka.org Wiadomości Sport Eliminacje Pucharu Narodów. Wygrana Płomieni

Wczoraj rozegrano pierwsze mecze w kwalifikacjach PNA. Triumfowali gospodarze. Dwa gole dla Malawi w meczu Czadem zdobył 22-letni Gabadinho Mhango. Dzięki temu “Płomienie” wygrały 2:0 i mają solidną zaliczkę przed rewanżem za dwa tygodnie. I pomyśleć, że przed spotkaniem głośno było o tym, że z powodów finansowych ekipa z tego małego państwa w Afryce Wschodniej, może nie przystąpić do gier w kwalifikacjach.

W innym ciekawym meczu Wyspy Świętego Tomasza i Książęce, 167 miejsce w rankingu FIFA, przegrały u siebie z Beninem (97 miejsce). Dlaczego piszę akurat o tych spotkaniach? Bo ich zwycięzcy spotkają się w dwumeczu ze sobą, żeby potem zagrać o prawo gry w grupach. Akurat jeden z tych czterech zespołów zagra 5 lub 6 września w Bamako z prowadzoną przez Henryka Kasperczaka reprezentacją Mali. – Na bieżąco monitoruję sytuację. Jeśli trzeba będzie, to może nawet wybiorę się na któreś z eliminacyjnych spotkań – mówi mi kilka dni temu trener Kasperczak. który wkrótce w Paryżu rozpoczyna drugie zgrupowanie kadry Mali przed eliminacjami.

Dziś rozegrano też jeden mecz w fazie grupowej Afrykańskiej Ligi Mistrzów. Esperance Tunis przegrał u siebie z algierskim ES Setif 1:2. O powtórzenie wyniku sprzed prawie dwóch lat Tunezyjczyków może być więc trudno.

I RUNDA KWALIFIKACJI PUCHARU NARODÓW

Sobota

Malawi – Czad 2:0

Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Benin 0:2

Namibia – Kongo 1:0

Mauretania – Gwinea Równikowa 1:0

Niedziela

Gambia – Seszele

Republika Środkowoafrykańska – Gwinea-Bissau

Suazi – Sierra Leone

Mozambik – Sudan Południowy

Madagaskar – Uganda

Burundi – Botswana

Tanzania – Zimbabwe

Liberia – Lesotho

Kenia – Komory

Libia – Rwanda

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu