Eliminacje PNA: Dramat w Kampalii, dwa gole Drogby

afryka.org Wiadomości Sport Eliminacje PNA: Dramat w Kampalii, dwa gole Drogby

W lutym piłkarze Zambii wygrali swoje pierwsze historyczne mistrzostwo Afryki w serii karnych. Pokonali po dramatycznym boju Wybrzeże Kości Słoniowej 8:7. Równie dramatyczne spotkanie stoczyli dzisiaj w Kampali z “Żurawiami” z Ugandy. Gospodarze już w 27. minucie odrobili starty z pierwszego meczu po golu Geofreya Massa.

Potem nikt już nie zdobył gola i o wszystkim decydowały jedenastki. Znowu było dramatycznie i znowu w jednej z głównych ról wystąpił bramkarz ekipy “Miedzianych Pocisków” Kennedy Mweene. Nie tylko, że trafił do siatki celnie wykorzystując jeden z karnych, ale też obronił decydujący strzał. Skończyło się 9-8 dla Zambijczyków! Piłkarze z Ugandy załamani. Byli o krok od wyeliminowania mistrza Czarnego Lądu.

Szczęście było też dzisiaj przy reprezentacji Tunezji. “Orły Kartaginy” bezbramkowo zremisowały u siebie z Sierra Leone, co wystarczyło do awansu, ale arbiter nie uznał gościom aż dwóch goli!

Zwracają uwagę wysokie zwycięstwa reprezentacji Nigerii z Liberią 6:1 i Mali na wyjeździ z Botswaną 4:1. Teraz też (jest godzina 22.30) pojawiła się informacja, że nie dokończono meczu w Dakarze pomiędzy Senegalem, a Wybrzeżem Kości Słoniowej. Po dwóch golach Didiera Drogby w drugiej części “Słonie” prowadziły już 2:0. Zgaduję, że w tej sytuacji na boisko wbiegli niezadowoleni fani “Lwów Terangi”… Senegalu zabraknie w styczniowym Pucharze Narodów w RPA.

Dziś awans wywalczyła też drużyny Ghany. Trwa mecz Maroko – Mozambik. Po półgodzinie gry jest bezbramkowy remis, a “Lwy Atlasu” muszą odrobić dwubramkową stratę. W niedzielę kolejne spotkania.

MECZE REWANŻOWE 2 RUNDY ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW AFRYKI 2013

Sobota:

Malawi – Ghana 0:1. Pierwszy mecz 0:2

Botswana – Mali 1:4. Pierwszy mecz 0:3

Nigeria – Liberia 6:1. Pierwszy mecz 2:2

Uganda – Zambia 1:0, karne 8-9. Pierwszy mecz 0:1

Senegal – Wybrzeże Kości Słoniowej 0:2. Pierwszy mecz 2:4

Tunezja – Sierra Leone 0:0. Pierwszy mecz 2:2

Maroko – Mozambik (0:2)

Niedziela:

Algieria – Libia (1:0)

Gwinea Równikowa – DR Konga (0:4)

Kamerun – Republika Zielonego Przylądka (0:2)

Togo – Gabon (1:1)

Angola – Zimbabwe (1:3)

Niger – Gwinea (0:1)

Etiopia – Sudan (3:5)

Burkina Faso – Republika Środkowoafrykańska (0:1)

Do finałowego turnieju, 19 stycznia – 10 luty 2013 w RPA, awansują zwycięzcy dwumeczów. Stawkę uzupełnią gospodarze.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 Dokument bez tytułu