Eliminacje mistrzostw świata. Kiepski start Bafana Bafana

afryka.org Wiadomości Sport Eliminacje mistrzostw świata. Kiepski start Bafana Bafana

Nie wiem co by się musiało stać, żeby reprezentacja Republiki Południowej Afryki zaczęła grać na miarę potencjału, jaki ma w futbolu ten kraj i oczekiwań swoich wymagających oraz wiernych fanów? Na razie Bafana Bafana zaczęli od falstartu, bo za taki trzeba uznać remis na swoim terenie z ekipą Etiopii, klasyfikowaną w rankingu FIFA na 138 miejscu. Mogło być jeszcze gorzej, bo RPA przegrywało 0:1, a wyrównującego gola na dziesięć minut przed końcem zdobył Katlego Mphela.

U siebie męczyła się też reprezentacja Nigerii. Wygraną z Namibią udało się wydrzeć dopiero w samej końcówce, a strzelcem zwycięskiej bramki był w 80 minucie Ikechukwu Uche, brat znanego z występów w Wiśle Kraków Kalu Uche. Przykrą porażkę u siebie zanotowali z kolei “Wojownicy”. Ekipa Zimbabawe uległa w Harare Gwinei 0:1.

W pozostałych spotkaniach eliminacyjnych też nie padało za dużo goli, a ewenementem jest grupa E. Tam gra m.in. Burkina Faso z Prejuce Nakoulmą oraz Abdou Razackiem Traore na czele. Z kwartetu zespołów ani jeden nie zdobył w swoim pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata gola.

10 czerwca: Liberia – Angola

Kolejne mecze w marcu przyszłego roku, potem runda dwóch spotkań w czerwcu 2013 i zakończenie drugiej fazy eliminacji we wrześniu przyszłego roku. Zwycięzcy 10 grup rozlosowani zostaną w pary, z których wygrani zagrają w mundialu 2014. Ta ostatnia trzecia faza eliminacji w strefie afrykańskiej w październiku i listopadzie 2013 roku.