Egipt zwycięzcą Pucharu Narodów Afryki

afryka.org Wiadomości Sport Egipt zwycięzcą Pucharu Narodów Afryki

Wynik 4:2 w finałowym meczu z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej był skutkiem bezbramkowego starcia obu drużyn i rzutów karnych. Wybrzeże okazało się trudnym przeciwnikiem, pomimo tego, że przytłaczająca większośc kibiców wspierała egipskich piłkarzy.Swojej szansy na strzelenie gola nie wykorzystał Drogba, kapitan drużyny "Słoni".

Drużyna "Faraonów'"zawdzięcza zwycięstwo swojemu bramkarzowi Essamowi Al Hadaryemu, który obronił dwa strzały przeciwników w rzutach karnych. Rewelacyjna gra Wybrzeża nie uległa zmianie, nawet w obliczu wrogo nastawionego tłumu egipskich kibiców – 75,000 Egipcjan, wobec których 200 kibiców z Wybrzeża stanowiło niewielkie wsparcie na trybunach stadionu.

Biorąc pod uwagę postawę reprezentacji Wybrzeża w tym Pucharze Afryki, to właśnie "Słonie" zasłużyły na najwyższe wyróżnienie. Niepokojący jest fakt, że w tej piłkarskiej rywalizacji kontynentu afrykańskiego, wygrywają drużyny gospodarzy Pucharu. Podobna sytuacja miała miejsce podczas poprzedniej edycji zawodów w Tunezji

Henri Michel, trener wicemistrzów, powiedział – Jeżeli weźmiemy pod uwagę naszą grę w całym turnieju, to my zasłużyliśmy na zwycięstwo. Ale tłum Egipcjan, który wypełnił ulice Kairu, nie miał wątpliwości, kto jest zwycięzcą.

(ps) 

 Dokument bez tytułu