Egipskie władze ubolewają nad decyzją polskiego rządu

afryka.org Wiadomości Polska Egipskie władze ubolewają nad decyzją polskiego rządu

2 lipca br. polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało ostrzeżenie dla podróżujących „nie podróżuj”.  Ministerstwo Turystyki w Egipcie ubolewa nad tą decyzją polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako, że Egipt ciągle intensyfikuje działania zwiększające bezpieczeństwo turystów.

Ministerstwo Turystyki podjęło specjalne kroki by jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo w kraju. W infrastrukturę został zainwestowany znaczący budżet, Włożono dużo wysiłku, by podnieść poziom bezpieczeństwa we wszystkich turystycznych kurortach Morza Czerwonego takich jak Sharm el Sheikh, Marsa Alam i Hurghada), ale również w znanych na cały świat miejscach historycznych jak Luksor, Asuan, czy Giza.

Chcielibyśmy podkreślić, że Egipt  powołał specjalną jednostkę tzw. Policję Turystyczną, która dba o bezpieczeństwo turystów i zabytków. Policja Turystyczna to zarówno tajne jak i umundurowane jednostki. Wszystkie są doskonale przeszkolone w kwestiach zapewnienia bezpieczeństwa.

Egipt jako jedyny kraj w regionie podjął silne zapobiegawcze środki bezpieczeństwa takie jak np.:

– zainstalowanie bramek kontrolnych na wszystkich wejściach do hoteli, zabytków, muzeów etc.

– zainstalowanie systemu monitoringu (m. in. kamer) na ulicach

– wprowadzenie kontroli  samochodów ze specjalnymi detektorami

– wprowadzenie obowiązkowych blokad na drogach i punktów, gdzie są sprawdzanie wszystkie samochody

– wprowadzono dodatkową kontrolę na wszystkich lotniskach, wjazdach do miast i regionów

– zmobilizowano dodatkowe siły policji (lotne i stacjonarne) do ochrony na terenie całego kraju, wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Wszystkie te środki bezpieczeństwa zostały zauważone przez środowisko międzynarodowe związane z turystyką. Każdego miesiąca tysiące turystów z całego świata, w szczególności z dużych europejskich rynków takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Włochy czy Francja. Turystów wysyłają najwięksi turoperatorzy z tych krajów, jak TUI, Thomas Cook, FTI Touristik, Schauinsland Reisen. Nie zauważyli oni, aby w ostatnim czasie cokolwiek wpłynęło negatywnie na rezerwacje, odnotowano wzrost zainteresowania tym kierunkiem w stosunku do zeszłego roku. 

Również ruch turystyczny z Polski trwa nieprzerwanie dzięki m.in touroperatorom takim jak: EXIMtours, Sun&Fun, Alfa Star, Wezyr Holidays – Coral Travel, Itaka itd. Ruch turystyczny odbywa się nie tylko jak dotychczas, ale również i w przypadku Polski zwiększył się w stosunku do ubiegłego roku. Jednocześnie Ministerstwo Turystyki informuje, że jest w ciągłym kontakcie m. in. z Polską Izbą Turystyki oraz touroperatorami opracowując zasady współpracy, rozwoju turystyki i bezpieczeństwa.

Egipt jest i zawsze będzie miał status wyjątkowej destynacji turystycznej oferując mieszankę atrakcji z zakresu sportów wodnych, przyrody, starożytnej kultury czy SPA itp. Ten wspaniały kraj znany jest także z legendarnej gościnności i przyjaznej natury mieszkańców.

Więcej informacji:

Tamer Marzouk

Dyrektor ds. Turystyki przy Ambasadzie Egiptu w Berlinie,

Odpowiedzialny za rynki w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz w Polsce

Botschaft der Arabischen Republik Ägypten, Tourismus Abteilung,

Kurfurstendamm 151, 10709 Berlin

Tel:- 00493088724670

Fax:- 004930887246720

Email:- info.de@egypt.travel

 Dokument bez tytułu