Dzieci z Zambii przyjadą do Polski

afryka.org Bez kategorii Dzieci z Zambii przyjadą do Polski

Po raz pierwszy sześcioro nastolatków z Zambii, które objęte są adopcją na odległość przez polskie rodziny, przyjadą do Polski. Przez miesiąc – od 22 maja do 23 czerwca – odwiedzą kilka miast, spotykając się ze swoimi przybranymi rodzicami i opowiadając o życiu, tradycji i kulturze Zambijczyków. Adopcja na odległość polega na finansowaniu edukacji i utrzymania ubogiego dziecka z kraju misyjnego.

Grupa nastolatków – w wieku od 13 do 19 lat – przyjedzie pod opieką zambijskich sióstr salezjanek oraz polskich misjonarek. Dzięki wsparciu finansowemu adopcyjnych rodziców z Polski, uczą się w City of Hope Community School w Lusace i w Don Bosco Community School w Luwingu.

Młodzi Zambijczycy po raz pierwszy wyjeżdżają poza granice swojego kraju. Podczas spotkań z darczyńcami w Warszawie, Krakowie, Częstochowie, Zakopanem i Dąbrowie Górniczej, zaprezentują tradycyjne tańce i pieśni zambijskie, opowieści o swoim kraju oraz rękodzieła, które zostaną sprzedane na aukcjach charytatywnych. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na szkoły misyjne w Lusace i Luwingu.Pierwsze spotkanie zambijskich nastolatków z darczyńcami odbędzie się 24 maja w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.Szczegółowy program pobytu zambijskich dzieci w Polsce dostępny na stronie www.misje.salezjanie.pl

Adopcja na odległość nazywana jest też adopcją serca. Najbardziej spektakularną akcją jest zapoczątkowana przez Caritas Polska po trzęsieniu ziemi i fali tsunami w południowo-wschodniej Azji w grudniu 2004 r. Niemal 3 tys. Polaków zadeklarowało wówczas finansowe wsparcie utrzymania i edukacji sierot w Indiach i Sri Lance.

 Dokument bez tytułu