Dwie bramki Emenike: A mógł grać w Legii

afryka.org Wiadomości Sport Dwie bramki Emenike: A mógł grać w Legii

Dał o sobie znać król strzelców ostatniego Pucharu Narodów. Emmanuel Emenike był bohaterem zakończonego już spotkania Etiopia – Nigeria w decydującej fazie play-off afrykańskich eliminacji.

Tak jak wszyscy przewidywali mistrzowie kontynentu nie mieli łatwej przeprawy w Addis Abebie. Kiedy w 57. minucie trafił Behailu Assefa zapachniało sporą niespodzianką. Wtedy jednak dał o sobie znać czołowy w tej chwili snajper z Afryki. Emmanuel Emenike najpierw  wyrównał, a w ostatniej minucie przesądził o wygranej “Super Orłów” skutecznie egzekwując rzut karny.

Dzięki tej wygranej Nigeryjczycy są bliscy swoich piątych finałów mistrzostw świata. Wystarczy tylko za miesiąc u siebie utrzymać zaliczkę. A Emenike może się cieszyć. Latem za ok. 13 mln euro wrócił ze Spartaka Moskwa do tureckiego Fenerbahce. Jeśli dalej tak będzie strzelał, to jego wartość tylko będzie rosła. I pomyśleć, że piłkarz ten mógł grać w Legii Warszawa…

W wieczornym mecz rozegranym na stadionie Rades Tunezja zremisowała bezbramkowo z Kamerunem, w składzie którego zagrał Samuel Eto’o. “Nieposkromione Lwy” były bliższe wygranej, ale ostatecznie Moez Ben Cherifa zachował czyste konto. W tej sytuacji wszystko rozstrzygnie się 17 listopada w Jaunde. Ostatnie z pięciu meczów play-off odbędzie się we wtorek w Kairze. Starcie Egipt – Ghana zapowiada się ekscytująco.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

ELIMINACJE MŚ W STREFIE AFRYKAŃSKIEJ

FAZA PLAY-OF
Sobota
Burkina Faso – Algieria 3:2. Pitroipa 45. D. Kone 65. Bance 88. karny –  Feghouli 50. Medjani 70.
Wybrzeże Kości Słoniowej – Senegal 3:1. Drogba 5. karny, Sane 14. samobójcza, Kalou 49. – Papiss Cisse 90.