Dwa majowe święta!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Dwa majowe święta!

To już kolejny rok, kiedy chcemy Was zaprosić na Afro-warszawskie Kulturalne Granie, które odbędzie się w ramach obchodów Dnia Jedności Afrykańskiej. W tym roku, 25 maja, ponownie zagramy na Skwerze, czytaj Skwerze Hoovera, w samym centrum stolicy. Będziemy też na 9. Planete+ Doc Film Festival. Pojawi się na nim opowiadacz historii z Mali, Seydou Zan Diarra. Planujemy też przygotowanie trzech teledysków, w klimacie Afro-Warszawy, której stworzyliśmy przestrzeń nad Wisłą.

Tegoroczna edycja Afro-warszawskiego Kulturalnego Grania będzie w wydaniu reggae-miejskim. Z jednej strony zagra Habakuk, legendarny już polski zespół reggae. Z drugiej, swój udział zapowiedziała Kapela rodem z Czerniakowa. W czasie Dnia nie zabraknie też afrykańskich artystów, którzy wspólnie z polskimi muzykami będą tworzyć ten niezwykły wieczór.

Ten rok jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. W maju obchodzimy 5. urodziny projektu internetowego Afryka.org. Bez Afryka.org nie byłoby Fundacji „Afryka Inaczej”, która powstała w rezultacie naszych działań w Internecie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania! Niech maj będzie w Warszawie miesiącem Afryki!

Zarezerwuj czas w maju!

11-20.05 – 9. Planete+ Doc Film Festival, Kinoteka i Kino Luna

20.05 – Wieczór opowiadania historii, Kino Luna, godz. 17.30

23.05 – Spotkania z afrykańskim filmem dokumentalnym, Cafe Baobab, ul. Francuska 31, godz. 18.00

25.05 – Afro-warszawskie Kulturalne Granie, Skwer, ul. Krakowskie Przedmieście 60A, godz. 18.00

Więcej o tym, co będzie działo się w Warszawie, nie tylko w maju 2012 roku, przeczytasz na www.afryka.org/afrykawwarszawie

Paweł

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

 Dokument bez tytułu