Duala – najdroższe miasto w Afryce

afryka.org Wiadomości Duala – najdroższe miasto w Afryce

Afrykańska Agencja Prasowa (APA) ogłosiła, że najdroższym afrykańskim miastem jest Duala, ekonomiczna stolica Kamerunu. Życie tutaj, w porównaniu z innymi afrykańskimi miastami, jest stosunkowo najdroższe. Z kolei na liście 50 najdroższych miast świata Duala zajmuje 24 miejsce. W tej samej klasyfikacji palmę pierwszeństwa dzierży Moskwa. Najtańszym jest Asuncion, stolica Paragwaju.

Stolica Kamerunu już drugi rok z rzędu została najdroższym afrykańskim miastem i wyprzedziła takie miasta, jak Dakar (Senegal) i Abidżan (Wybrzeże Kości Słoniowej), które kolejno zajmują 33 i 35 miejsce na liście. Nigeryjskie Lagos zajmuje pozycję 37, a stolica Algierii 50.

Ranking został przeprowadzony w 143 państwachw  okresie pomiędzy marcem 2006 a czerwcem 2007 roku. Brano pod uwagę koszty i ceny 200 najważniejszych produktów, a także niektórych dóbr i usług. Są to produkty podstawowe, ubrania, sprzęt elektroniczny, mieszkania, elektryczność, woda, transport i inne.

Oficjalne statystyki podają, że w Duali z powodu wyżu demograficznego i deficytu mieszkań, ceny nieruchomości są zdecydowanie najwyższe. Wiele do życzenia pozostawia dystrybucja energii elektrycznej i wody. Fatalny jest także stan infrastruktury i transportu.

Wśród 50 najdroższych miast świata znalazły się:

1- Moskwa, Rosja
2- Londyn, Wielka Brytania
3- Seul, Korea Południowa
4- Tokio, Japonia
5- Hong-Kong

24- Duala, Kamerun

33- Dakar, Senegal

35- Abidżan, Wybrzeże Kości Słoniowej

37-Lagos (Nigeria)

50-Algier (Algieria)

Catherine

 Dokument bez tytułu