Dom dla Mugabe

afryka.org Wiadomości Dom dla Mugabe

Brytyjski tabloid „Sunday Times” donosi, że Robert Mugabe, wieloletni prezydent Zimbabwe, kupił właśnie dom w Hong Kongu wart 5,6 miliona dolarów. Gazeta powołuje się na anonimowego informatora, który odnalazł pośrednika nieruchomości zaangażowanego w kupno 3-kondygnacyjnego domu w pilnie strzeżonym, ekskluzywnym osiedlu w Hong Kongu, gdzie również studiuje 20-letnia córka prezydenta.

Nieruchomość została kupiona w zeszłym roku. To podobno nie jedyny dom, jaki posiada Mugabe w Azji, ale pierwszy, który udało się zidentyfikować. Od dawna spekulowano, gdzie zamierza schronić się Mugabe w razie, gdyby musiał oddać władzę i opuścić Zimbabwe. Azja wydaje się dobrym kierunkiem zwłaszcza, że dyktator ma zakaz wjazdu do krajów Unii Europejskiej. Na razie jednak, pomimo tego, że jest oskarżany o doprowadzenie Zimbabwe do ruiny i katastrofy humanitarnej, Mugabe planuje w Harare huczne obchody swoich 85. urodzin.

Druga żona prezydenta, Grace, jest znana z licznych wycieczek na zakupy właśnie do Azji, a w szczególności do Hong Kongu i Bangkoku.

maru

 Dokument bez tytułu