Do absolwentów Studium Języka Polskiego!

afryka.org Wiadomości Do absolwentów Studium Języka Polskiego!

W tym roku Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ w Łodzi obchodzi piękny jubileusz. Istnieje pod tą nazwą już 50 lat.

Przez Studium przeszło kilkanaście tysięcy studentów ze wszystkich stron świata. Mamy nadzieję, że Studium, które dla większości cudzoziemców studiujących w Polsce było pierwszym domem w naszym kraju, było dla Was przyjazne i dobrze je wspominacie. Chcielibyśmy – nauczyciele i dyrekcja Studium – odnowić kontakt z naszymi absolwentami, a także zaprosić do udziału w zredagowaniu jubileuszowego numeru gazety “Babel” (pamiętacie, że Studium jest nazywane w Łodzi “Wieżą Babel”).

Chcielibyśmy oddać ten numer pisma studenckiego, które pewnie pamiętacie, absolwentom z dawnych lat. Prosimy o napisanie wspomnień, refleksji o tym, czy nauka w Studium zostawiła w Was jakiś trwały ślad, anegdot, zabawnych zdarzeń, może śmiesznych nieporozumień językowych, a także o podzielenie się zdjęciami. Jeżeli pomożecie, powstanie piękny numer naszej wspólnej gazety. A może udałoby się (przy Waszej pomocy) odbudować fantastyczną imprezę, jaką był kiedyś Dzień Afryki?

Popatrzcie na zdjęcia: czy w jakimkolwiek innym miejscu na Ziemi można mieć przyjaciół z tylu stron świata? Czy gdziekolwiek mogą się spotkać w jednej niewielkiej grupie i przyjaźnie ze sobą współpracować w nauce i rozrywce ludzie z Albanii, Angoli, Brazylii, Korei, Kamerunu, Mongolii, Nigerii, Węgier i Zimbabwe?

Prosimy o kontakt pod adresem: askalska@o2.pl

Alicja Skalska

 Dokument bez tytułu