Dlaczego warto przekazać 1% na “Afrykę Inaczej”? 0000 313 745!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Dlaczego warto przekazać 1% na „Afrykę Inaczej”? 0000 313 745!

Dlaczego warto przekazać 1% podatku? Bo to nic nas nie kosztuje. A ten 1% w przypadku wielu organizacji, stanowi ważną część środków, które pozwalają im realizować działalność statutową. A dlaczego warto przekazać 1% na Fundację „Afryka Inaczej”?

Wiemy, jest wiele potrzeb, potrzebujący ludzie, działania blisko nas, tu i teraz w Polsce. Wiemy, że nie jest łatwo przekonać do przekazania 1% na „Afrykę Inaczej”. Wiemy też, że wbrew temu co powyżej, warto to zrobić. Dlaczego?

Przekazując 1% podatku wspierasz naszą działalność, którą prowadzimy, z wyjątkiem projektów realizowanych z grantów, na zasadach pro bono. Nieodpłatnie działa serwis afryka.org, który treścią uzupełnia nasz fundacyjny zespół, i jest mamy nadzieję, pomimo upływu ponad sześciu lat, inspiracją dla osób zainteresowanych Afryką. Prowadząc ten serwis potrzebujemy jednak środków na opłacenie serwera i szereg innych, drobnych, ale jednak kosztów. Chcemy tez ten serwis rozwijać, rozbudowywać, uczynić jeszcze lepszym.

Twój 1% pomaga nam realizować projekty, do których potrzebujemy środków, nawet jeśli otrzymamy dotacje i granty. W każdym takim przypadku potrzebujemy wkładu własnego, bo większość dofinansowań nie obejmuje 100% kosztów zadania. W ten sposób przez ostatnie kilka lat udało nam się zorganizować m.in. Dzień Afryki.

Dzięki Twojemu wsparciu w postaci 1% możemy prowadzić szereg innych projektów. Działa infolinia dla osób pochodzenia afrykańskiego. Każdy, kto przyjeżdża z Afryki do Polski i nie zna nikogo na miejscu, albo ma problemy, może zwrócić się do Afrykanów związanych z naszą fundacją. Co roku rozdajemy aFrykasy, wyróżniając osoby, które szczególnie zasłużyły się dla promocji Afryki w Polsce. I można by tak jeszcze długo wymieniać. Często pytają nas, jak nam to się udaje, tak dużo, w tak krótkim czasie?

Pomagając 1% „Afryce Inaczej” wspierasz działania na rzecz dialogu międzykulturowego, pionierskie inicjatywy, których nie widziała jeszcze Polska i świat. Bo kto odważył się przed nami, zagrać warszawskie szlagiery w aranżacjach afro?

Lista tego, co udało się nam zrobić jest bardzo długo. Większość zadziała się dzięki ludziom dobrej woli, i uporowi, który nam towarzyszy w realizacji tego niezwykle trudnego zadania, jakiego postanowiliśmy się podjąć w 2008 roku. Dołącz do nas przekazując 1% podatku na „Afrykę Inaczej”. Nasz KRS 0000 313 745!

 Dokument bez tytułu