Distant Relatives w Afryce

afryka.org Kultura Muzyka Distant Relatives w Afryce

Świetna wiadomość dla mieszkańców Afryki.  3 lata po wydaniu niesamowitej płyty znani artyści , Nas i Damian Marley, szykują się do trasy koncertowej po kontynencie afrykańskim. Jak sami zapewniają ma to być historyczne wydarzenie. W tym celu poszukują promotorów, sponsorów, lokalnych artystów, którzy mogą wspomóc organizację przedsięwzięcia. Trasa będzie służyć promocji Afryki, jej kultury i turystycznych atrakcji. Zachęcani  do włączenia się w akcję są także przedstawiciele afrykańskich rządów.

Miesiąc luty, w którym przewidywane są koncerty  nie jest wybrany przypadkowo. ,,Dalecy znajomi’’ oprócz grania, chcą świętować  urodziny króla reggae, Boba Marleya. Historyczny ,,Distant Relatives African Tour’’ ma za zadanie stworzyć silną muzyczną więź pomiędzy osiadłymi Afrykanami a tymi, którzy żyją w Diasporze.

Duet chce zagrać w  kilku miastach. Na razie zgłosiły się Addis Abeba, Akra, Dar es-Salaam, Harare, Johannesburg, Kampala, Kapsztad i Nairobi. Managment artystów liczy jednak, że ilość miast które się zgłoszą będzie możliwie jak największa.

Jako wielki entuzjasta projektu Nasa i Juniora Gonga szanuję to, że przyjeżdżają do Afryki. Bądź co bądź głównym tematem owego krążka był właśnie ten kontynent. To w końcu musiało się udać. Nie będzie mi dane zobaczyć ich występu w Afryce na żywo.

Filip Jaśkiewicz

 Dokument bez tytułu