Derby Kairu poza stolicą

afryka.org Wiadomości Sport Derby Kairu poza stolicą

Dziś najciekawsze spotkanie pierwszej rundy rozgrywek grupowych Africain Champions League. W nadmorskiej miejscowości Al-Dżuna Zamalek podejmuje Al-Ahli. Dlaczego tam, dlaczego nie w weekend, kiedy zwyczajowo gra Liga Mistrzów? To i tak dobrze, że to spotkanie się w ogóle odbędzie. Po odsunięciu od władzy prezydenta Mohammeda Morsiego sytuacja w Egipcie znowu jest bardzo napięta i niestabilna.

Liga znowu, podobnie jak to było ponad rok temu została zawieszona. W tej sytuacji drużynom egipskim pozostaje się skupić na rywalizacji pucharowej.

W Kairze piłkarskie władze wolą nie organizować spotkań, dlatego mecz przeniesiono do Al-Dżuny. Jeszcze  do niedawna pracował tam polski trener czy raczej polscy trenerzy: Ryszard Komornicki oraz jego asystent Ernest Konon. Też musieli w pośpiechu pakować manatki i wyjeżdżać stamtąd.

Dzisiejszy mecz Zamalek z Al-Ahli odbędzie się w ciągu dnia. To dodatkowe utrudnienie dla zawodników. Trwa przecież Ramadan. Ludzie, w tym piłkarze, nie jedzą i nie piją od świtu do zmierzchu. Aż trudno sobie to wyobrazić. U nas kiedy jest ciepło piłkarze proszą o krótką przerwę w trakcie gry, żeby się ochłodzić i napić. Dziś piłkarze dwóch wielkich kairskich klubów nie będą mieli luksusów.

Co do przekładanych i odwołanych gier w Africain Champions League… W sobotę nie odbył się mecz kameruńskiego Coton Sport z Sewe Sport z Wybrzeża Kości Słoniowej. Wszystko przez to, że FIFA zawiesiła niedawno w prawach członka Piłkarską Federację Kamerunu. Na szczęście teraz wszystko jest już w porządku i za tydzień Coton Sport będzie mógł już grać swoje mecze w Lidze Mistrzów.

AFRYKAŃSKA LIGA MISTRZÓW 2013

GRUPA A

20 lipca: Orlando Pirates (RPA) – AC Leopards (Kongo) 0:0

24 lipca: Zamalek (Egipt) – Al-Ahli (Egipt)

3 sierpnia: AC Leopards – Zamalek

3 sierpnia: Al-Ahli – Orlando Pirates

GRUPA B

21 lipca: Recreativo de Libolo (Angola) – Esperance Tunis (Tunezja) 1:0

Coton Sport (Kamerun) – Sewe Sport (Wybrzeże Kości Słoniowej) – przełożony

3 sierpnia: Sewe Sport – Recreativo

3 sierpnia: Esperance – Coton Sport

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu