Dee Dee Bridgewater – jedyny taki koncert

afryka.org Polecamy Dee Dee Bridgewater – jedyny taki koncert

4 marca, w Warszawie, odbędzie się niezwykły koncert. Zaliczana do światowej czołówki wokalistek jazzowych, Dee Dee Bridgewater zaśpiewa dla polskiej publiczności. Będą jej towarzyszyć afrykańscy muzycy z Mali. Szykuje się jedno z największych wydarzeń muzycznych roku. Uwaga! W konkursie ogłoszonym na portalu Afryka.org bilety na koncert w Warszawie wygrały: Paulina Zapała i Ania Bergiel.

Jej jedyny w Polsce koncert oparty będzie w znacznej mierze na jej najnowszym, entuzjastycznie przyjętym przez publiczność i krytyków albumie „ Red Earth” – zrealizowanym wspólnie z muzykami z Mali.

Sama wokalistka powiedziała o swoim malijskim projekcie: „Ten projekt nie miał charakteru komercyjnego. Chciałam w nim ukazać urodę muzyki Mali szerokiemu kręgowi odbiorców, nie tylko tym, którzy zwykle słuchają mojej muzyki. Jeśli zdecydują się za mną podążać w tej muzycznej podróży mam nadzieję, że dostrzegą w tym rezultat poszukiwań mej własnej tożsamości. Mówiąc szczerze, znakomite przyjęcie tej płyty bardzo mnie zaskoczyło. Zdawałam sobie sprawę, że angażując się w ten projekt podejmowałam pewne ryzyko artystyczne ale było to coś co musiałam zrobić. Cieszę się, że mogłam zarazić swym entuzjazmem innych muzyków, którzy zdecydowali się pojechać ze mną do Mali.”

Jak napisał krytyk magazynu Jazz Hot „…potwierdza to wszystko, co już podejrzewaliśmy wcześniej: Dee Dee Bridgewater jest jedną z największych artystek tego końca wieku i , gdy chodzi o wokalistykę jazzową, jedną z piękniejszych obietnic na następny wiek”.

Polecamy. Na tym koncercie trzeba być!

 

 

 

Kiedy: 4 marca, g. 20. Gdzie: Warszawa, Sala Kongresowa. Bilety: VIP 180,- PLN; Amfiteatr 140,-; Balkony/ dostawki 100,-; bilety@jazz.pl. Więcej informacji.

Więcej o Dee Dee Bridgewater.

 Dokument bez tytułu