Debata na temat Dar Furu

afryka.org Polecamy Debata na temat Dar Furu

9 grudnia 2008 roku w godzinach 17:00 – 19:00 w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Warszawe, demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej i Ambasada USA w Polsce organizują debatę pt. „W jaki sposób Unia Europejska może przyczynić się do rozwiązania konfliktu w Darfurze?”.

Seminarium podzielone zostanie na dwie części – dwóch wystąpień wprowadzających oraz debaty otwartej. Jako pierwszy głos zabierze profesor William Zartman, Dyrektor Departamentu Zarządzania Konfliktem na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych. Profesor Zartman jest wysokiej klasy ekspertem, od lat zajmującym się tematyką rozwiązywania konfliktów, specjalizującym się w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. W swoim wykładzie wprowadzającym profesor oceni zaangażowanie Unii Europejskiej w konflikt w Darfurze oraz przedstawi możliwe scenariusze dalszego rozwoju wydarzeń oraz możliwych rozwiązań.

Drugie wystąpienie wygłosi Pan Jan Natkański, Ambasador RP w Egipcie i Sudanie. Przedstawi on zaangażowanie polskich sił w misji w Czadzie, jako jednego ze sposobów łagodzenia skutków konfliktu. W spotkaniu weźmie udział około 40 – 50 osób, reprezentantów świata polityki, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich oraz mediów.

Agata Hinc

 Dokument bez tytułu