DARFUR. ŻEBY DZIAŁAĆ, TRZEBA WIEDZIEĆ

afryka.org Bez kategorii DARFUR. ŻEBY DZIAŁAĆ, TRZEBA WIEDZIEĆ

Polska Akcja Humanitarna zaprasza na spotkanie poświęcone sytuacji w Darfurze, które odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 18 w warszawskim klubie Powiększenie przy ul. Nowy Świat 27.

 

Gośćmi wieczoru będą Mirosława Czerna – koordynatorka projektu Polskiej Akcji Humanitarnej w Sudanie Zachodnim oraz Gabriela Kunert – koordynatorka serwisów internetowych Agora, inicjatorka akcji “Ratujmy Darfur”. Uczestniczki spotkania zrelacjonują, jak wygląda sytuacja humanitarna w zachodniej części Sudanu, przypomną o początkach akcji „Ratujmy Darfur” oraz opowiedzą o tym, jak można współpracować z mediami przy nagłaśnianiu kryzysu humanitarnego. Rozmowie towarzyszyć będzie pokaz zdjęć z Darfuru.

W odpowiedzi na nakaz aresztowania prezydenta Sudanu Omara Hassana al Baszira, wydany przez Trybunał Karny w Hadze w marcu 2009, rząd sudański nakazał natychmiastowe zaniechanie działań pomocowych niesionych dotąd przez trzynaście międzynarodowych organizacji i trzy organizacje lokalne, w tym partnerską organizację SUDO. W związku z tym Polska Akcja Humanitarna zawiesiła działania w Darfurze.

 

Od listopada 2007 roku PAH we współpracy z lokalną organizacją SUDO realizowała w Zachodnim Darfurze projekty wodne. Łącznie w tym regionie powstało 40 studni głębinowych, zostały dostarczone części zamienne do naprawy pomp oraz były prowadzone szkolenia promujące higienę wśród miejscowej ludności. PAH szacuje, że z pomocy skorzystało blisko 40 tys. osób.

 Dokument bez tytułu