DŹWIĘKOBRANIE – afrykańskie drum session

afryka.org Bez kategorii DŹWIĘKOBRANIE – afrykańskie drum session

AFRYKAŃSKIE PRZEDSIĘWZIĘCIE EDUKACYJNO-ARTYSTYCZNE

AKA-CHUKWU

ZAPRASZA NA

DŹWIĘKOBRANIE

27 MARCA 2009

godz.20.00

herbaciarnia-galeria

HERBA THEA

ul. J. Bruna 20

wstęp 5 zł

 

DŹWIĘKOBRANIE – pod tym hasłem rozpoczynamy cykl imprez bębniarskich opartych na tradycjach afrykańskich. Jest to nasz tribute dla zbieraczy wina palmowego. W „dawnych czasach”, mieszkańcy naszych stron nie znali pieniędzy ani samochodów, żyli z dala od siebie, a przemieszczanie się i spotykanie było trudne. Wtedy to zbieracze wina palmowego po skończonej pracy brali swoje bębny i na krawędzi dnia i nocy grali, aby dzięki muzyce zebrać ludzi w jednym miejscu, na ama – centralnym placu wsi. Grali dla wszystkich, ale i ze wszystkimi. Ich muzyka rozeszła się po całej Afryce, wielokrotnie ewoluowała i jest niezwykle popularna, aż do dziś.

Dlatego zapraszamy wszystkich, żeby stworzyli wraz z nami kawałeczek dawnej Afryki na nowo. Tych z bębnami i innymi wytwarzaczami dźwięku, żeby grali razem z nami. Tych nieinstrumentalnych, żeby przyszli słuchać, tańczyć, śpiewać. Młodych, starych, dużych i małych. Zapraszamy do fantastycznego miejsca, jakim jest HERBA THEA (2 minuty od metra Pole Mokotowskie), gdzie podają wino (nie palmowe, ale bardzo dobre) i herbatę w tysiącu odmian.

Ponieważ jest to pierwsza nasza impreza w stolicy, więc wstęp kosztuje tylko 5zł!

Jam poprowadzi panafrykańska ekipa bębniarzy z grupy Aka-Chukwu.

Aka-Chukwu to przedsięwzięcie stworzone przez Nigeryjczyka Johna Enemuo, skupiające czarnoskórych muzyków i tancerzy mieszkających w Polsce. Powstało z pasji grania, chęci dzielenia się „swoim najlepszym” oraz potrzeby mówienia własnym językiem nie znającym granic, jakim jest muzyka. Aka-Chukwu działa od 2007 roku, w tym czasie objechaliśmy z koncertami, pokazami i warsztatami pół Polski, zorganizowaliśmy i przeprowadzili cykl warsztatów bębniarskich w Trójmieście oraz szereg imprez z muzyką afrykańską i jam session tamże. Wyrośliśmy w świecie, w którym muzyka jest nieodmiennie obecna w codziennym życiu i – gdybyśmy mogli – nic byśmy nie robili, a tylko grali.

Informacje i kontakt:

Afrykańskie Przedsięwzięcie Edukacyjno-Artystyczne Aka-Chukwu

www.akachukwu.art.pl

akachukwu@wp.pl

tel. 692462655

 Dokument bez tytułu