Czułe czytanki

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Czułe czytanki

Czuły barbarzyńca oraz Fundacja Afryka Inaczej zapraszają na wydanie specjalne Czułych Czytanek. Będzie to spotkanie z cyklu – Afrykańczycy czytają dzieciom. To część projektu ” Jestem z Afryki, jestem z Warszawy”, który promuje wzajemne poznanie oraz dialog międzykulturowy.

Afrykańczycy mieszkający w Warszawie będą czytać afrykańskie bajki warszawskim dzieciom. Spotkanie będzie miało złożoną formułę: czytanie bajek, połączone z opowiadaniem o Afryce i warsztatami bębniarskimi.

Spotkanie poprowadzi Mamadou Diouf – muzyk i człowiek Fundacji “Afryka Inaczej” mieszkający w Warszawie od 26 lat.

Jedną z atrakcji będzie czytanie książeczki “26 bajek z Afryki”. Jest to wyjątkowy album ilustrowany zdjęciami Ryszarda Kapuścińskiego. Wspaniałe fotografie afrykańskich dzieci łączą
w sobie wnikliwość reporterskiej obserwacji z wrażliwością na kulturę Czarnego Lądu. Książka zawiera autentyczne afrykańskie bajki, z krajów które odwiedził znany reportażysta.
Dzieci dowiedzą się dlaczego lew jest królem sawanny, dlaczego zając jest symbolem sprytu i wiele innych ciekawostek ze świata zwierząt.

Dzieci będą mogły również grać na słynnym bębnie djembe z Afryki zachodniej i śpiewać w języku senegalskim wolof .

30 maja 2010, niedziela, godz. 11:00. Wstęp wolny. Czuły Barbarzyńca, ul. Dobra 31, Warszawa.

Wcześniej, 29 maja, w godz.13.00-17.00 na Skwerze Gwiazda Polski przy ul. Konduktorskiej 17 odbędzie się plenerowy festyn rodzinny “Kraina Bajek -Święto Dziecka na Mokotowie”. Tam również pojawi się Mamadou i Benoit z Togo, którzy przeczytają bajki i zagrają wspólnie z dziećmi na djembe.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu m. st. Warszawa.

 Dokument bez tytułu