Cztery czerwone kartki

afryka.org Wiadomości Sport Cztery czerwone kartki

Trochę się działo przez weekend na afrykańskich stadionach. W drugiej serii gier grupowych Ligi Mistrzów w blokach zostały jedenastki z Kairu. Al-Ahli, obrońca trofeum sprzed roku, został rozbity u siebie, tzn. mecz odbył się w miejscowości Al-Dżuna, przez Orlando Pirates aż 0:3! Południowoafrykańska ekipa miała o tyle ułatwione zadanie, że od 45 minuty “Czerwone Diabły” grały w dziesiątkę po tym, jak z boiska wyleciał Ahmed Abdul Zaher.

W osłabieniu kończył też mecz Zamalek, bo w 35 minucie z murawy usunięty został Mahmoud Fathalla. Kilka minut później drużyna z Konga zdobyła zwycięskiego gola z karnego. Widać, że to co dzieje się w Egipcie przekłada się na kluby. Liga nie gra, nie można się skupić na treningach i efekty są widoczne.
W grupie B pierwszą wygraną odniósł finalista ostatniej edycji Africain Champions League – Esperance (powyżej zdjęcie stadionu Rades pod Tunisem). Jedenastka z Tunisu pokonała 2:0 Coton Sport. Jedną z bramek zdobył Iheb Msakni, starszy brat bardziej znanego Youssefa, który teraz gra w Katarze, a który jeszcze niedawno też grał w EST. W Tunisie też nie obyło się bez czerwonej kartki, bo w samej końcówce zobaczył ją zawodnik zespołu z Kamerunu Jean Bapidi.
Z boiska wyleciał też piłkarze Sewe Sport Agboke. Było to już jednak w 68 minucie, kiedy rezultat był już ustalony. Bohaterem drużyny z Wybrzeża Kości Słoniowej był 25-letni Kevin Zougoula, który zdobył trzy bramki. Kolejne spotkania za dwa tygodnie.

AFRYKAŃSKA LIGA MISTRZÓW 2013

GRUPA A

20 lipca: Orlando Pirates (RPA) – AC Leopards (Kongo) 0:0

24 lipca: Zamalek (Egipt) – Al-Ahli (Egipt) 1:1

3 sierpnia: AC Leopards – Zamalek 1:0. Ntela 38. karny

4 sierpnia: Al-Ahli – Orlando Pirates 0:3. Ntshumayelo 12. Jali 73. karny Myeni 76.

Coton Sport (Kamerun) – Sewe Sport (Wybrzeże Kości Słoniowej) – przełożony

3 sierpnia: Sewe Sport – Recreativo 3:1. Zougoula 24. 39. 45. karny – Sidney 34.

3 sierpnia: Esperance – Coton Sport 2:0. Belaili 61. I. Msakni 90.

1. Sewe Sport 1 3 3:1

2. Esperance 2 3 2:1

3. Recreativo 2 3 2:3

4. Coton Sport 1 0 0:2

17 sierpnia: Coton Sport – Recreativo