Czad nie Afganistan

afryka.org Wiadomości Czad nie Afganistan

Polacy opuszczają Czad. Kończą misję, na której polska armia miała zarobić. Żołnierze wrócą już niedługo do Polski, ale już dziś mówią, że w Czadzie byli na „wakacjach”. Nie to co ich koledzy w Afganistanie, do których trafią zarobione w Czadzie środki.

W porównaniu z innymi misjami, czadyjska, nie należała do najtrudniejszych. Najpierw odbywała się pod sztandarem NATO. Później dowództwo nad misją przejął ONZ. Od tego momentu Polska postanowiła przedłużyć swój mandat, ale tylko do czasu przybycia kontyngentu z innego kraju, który zastąpiłby polskich żołnierzy w Czadzie. Za to przedłużenie polska armia otrzymała rekompensatę z ONZ i udało jej się odsprzedać bazę w Czadzie.

Teraz sprzęt, który wróci do kraju, w tym śmigłowce, pojadą na wojnę do Afganistanu. Pieniądze zarobione w Czadzie też tam pewnie trafią. Zdążył już to potwierdzić na łamach Wyborczej minister obrony: „Oszczędności oraz pieniądze z ONZ to w sumie prawie 20 mln dol. Te pieniądze trafią do “misyjnego” koszyka, przeznaczymy je na operację w Afganistanie.”

ostro

 Dokument bez tytułu