Co wydarzyło się w Kyerease

afryka.org Wiadomości Co wydarzyło się w Kyerease

Policja w Akyem Oda, Ghana, bada okoliczności zbrodni popełnionej przez 45-letniego rolnika, Yawa Awiakye, który zastrzelił swojego teścia i szwagra, po czym sam odebrał sobie życie. Zagadkę próbuje rozwiązać superintendent Ben Atadana.

Według ustaleń policji obie ofiary mieszkały w Kyerease koło Akyem Aperade. Podobnie jak ich oprawca trudniły się uprawą roli. Tydzień wcześniej Awiakye miał wrócić z Kyerease do domu w Akyem Achiase. Był kompletnie pijany i położył się do łóżka.

O godzinie drugiej w nocy rodzina Awiakye usłyszała strzał w pokoju, gdzie odpoczywał. Po sforsowaniu zablokowanych drzwi okazało się, że Awiakye popełnił samobójstwo.

Zrozpaczona rodzina postanowiła odwiedzić teścia Awiakye, aby poinformować o śmierci zięcia. Nie wiedziała, że Opanin Kofi Agyei (l. 56) i jego syn Samuel Baah też nie żyją. Ponieważ nie mogli ich zastać w domu, udali się na pole. Tam znaleźli ciało Baaha, porzucone pod drzewem palmy oleistej. Donieśli o tym na policję. Po przybyciu służb porządkowych na miejsce zbrodni odnalazło się też ciało Agyei.

Superintendent Atadana nie zna jeszcze przyczyny morderstwa.

(kofi)

 Dokument bez tytułu