Co piszczy w trawie polskich mediów? (7)

afryka.org Czytelnia Blog Mamadou Diouf Co piszczy w trawie polskich mediów? (7)

…czyli szczepionka na dzikość.

Czekałem na komentarze, po tym jak pierwszy czarny poseł został zapisany na liście parlamentarzystów RP. Godson okazał się nie być kiepskim gospodarzem. Wręcz przeciwnie dba o swoje miasto.

Czekałem na komentarze, po tym jak pierwszy czarny poseł został zapisany na liście parlamentarzystów RP. Godson okazał się nie być kiepskim gospodarzem. Wręcz przeciwnie dba o swoje miasto.

Kiedy dowiedziałem się z prasy, że mandat poselski dla Polaka afrykańskiego pochodzenia jest faktem, ucieszyłem się. Z drugiej strony, pomyślałem, że pobyt na Wiejskiej nie będzie łatwy. Niektórzy posłowie wychowali się na Murzynku Bambo. Na pewno czeka nowego posła drwina ze strony niektórych deputowanych.

Nie sądziłem, że karnawał złośliwości, spotkają go przed Bożym Narodzeniem. Kto słyszał o grudniowym karnawale? Godson nie zasiadł jeszcze na swoim fotel, a kabaret z reguły czeka na gafę, głupią wypowiedź polityków. A tu zaskoczenie. Atak nastąpił ze strony Wojewódzkiego i jego kompana. Nie z programu TVN, tylko audycji radiowej. Natknąłem się na – Poranny WF Wojewódzki i Figurski – w radiu „Eska Rock”. Program wisi na stronie radia. Myślałem że słyszę rozmowy w tramwaju, czy autobusie na temat tego posła, tego nowego z, no… z Afryki. a jednak, to ze studia radia Eski.

„Poranny WF Wojewódzki i Figurski w dobrej formie od rana!”. Tak reklamuje się audycja panów na internetowej stronie Eski. Najpierw Kuba udaje, że dzwoni z biura jednego z posłów PIS pytając: „Czy u Państwa można się na choroby tropikalne zaszczepić?”.Wojewódzki nawija dalej: „Chodzi o to, że pan poseł z PIS-u jest trochę przerażony, bo będzie ten pierwszy czarnoskóry poseł PO w Parlamencie. Chcielibyśmy się na tężec… “. Potem oddaje głos swojemu kompanowi, który udaje właśnie posła PIS-u:”dzień dobry, …mamy sześciu posłów w tej chwili, którzy prawdopodobnie będą zasiadali w najbliżej ławie sejmowej do pana Johna Abrahama Godsona. Na dzikość chcielibyśmy zaszczepić.” Wszystko, jak w kiepskim duecie kabaretowym, oszczędzającym na klakierze, zakończonym sztucznym śmiechem. Własnym.

Tężec jest rzeczywiście chorobą. Nie tylko tropikalną, bo występuje na całym świecie. Ta choroba jest zakaźna (wywoływana przez czynnik zakaźny), ale niezaraźliwa w kontakcie z drugim człowiekiem.

Co do drugiej szczepionki na dzikość, myślę, że Figurski obraża wyborców z Łodzi. Tylko dzicy mogą wybrać dzikiego na radnego. Tu właśnie pojawia się widmo Tuwima. Afryka musi być dzika, wcale nie chodzi o przyrodę. To nazywam właśnie bambomentalem. Przyda się szczepionka na głupotę, bez refundacji. Koniecznie.

Mamadou

Monitoring mediów jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Stefana Batorego.

 Dokument bez tytułu