Co jeszcze można doprawić Maggi?

afryka.org Wiadomości Plotki Co jeszcze można doprawić Maggi?

Maggi już dawno zdobyło rynek afrykański. W niejednej telewizji afrykańskiej spot reklamowy zaczyna i kończy się reklamą Maggi właśnie, a kucharki dodają je do sosów sałatek i innych dań. Ale okazuje się że kostka maggi ma jeszcze jedno bardzo ciekawe zastosowanie, przynajmniej w Demokratycznej Republice Konga.

Wyszło ono na jaw dzięki piosence znanego kongijskiego piosenkarza Shiko Mawatu. W jednej ze swoich piosenek śpiewa on: Włożyłaś już osiem z dziesięciu które były w kuchni. Zostaw dwa ostatnie do przyprawienia fasoli.

Myliłby się ten kto myśli, że bohaterka piosenki zużyła osiem kostek Maggi na przyprawienie innych dań a mąż martwi się o swoją fasolę. Maggi bowiem znalazło swoje zastosowanie jako środek upiększający. Znając upodobania swoich mężczyzn, kobiety kongijskie starają się zaokrąglić niektóre części ciała, zwłaszcza pośladki.

Tradycyjne sposoby okazują się jednak niewystarczające, a zrozpaczone są zwłaszcza kobiety szczupłe. One przez swoją „niedoskonałość” mogą być posądzone nawet o bycie zakażoną wirusem HIV. Ponieważ kostka maggi ma w sobie wiele składników odżywczych.

Zdesperowane kobiety nie zaczęły jednak przyprawiać nagle posiłków ośmioma kostkami Maggi, ale używać ich jako… czopków.

Panie które przekonały się o nieskuteczności, ukrywają ten fakt a te które maja obfite kształty polecają Maggi z przekory.

Upodobań mężczyzn nie zmieni się z dnia na dzień. A kobieca zazdrość robi swoje. Cóż żeby być piękną trzeba cierpieć.

(mj)

 Dokument bez tytułu