Cisse trafi do Okocimskiego

afryka.org Wiadomości Sport Cisse trafi do Okocimskiego

To będzie jeden z ostatnich transferów dotyczących afrykańskich piłkarzy grających w Polsce. Senegalczyk Idrissa Cisse ma trafić do zespołu beniaminka I ligi Okocimskiego Brzesko. Wszystkie sprawy transferowe miały być dopięte w czwartek.

Fajnie, że Idrissa będzie grał na zapleczu ekstraklasy, a nie w trzecioligowej LZS Piotrówka. To chłopak, który ma potencjał. Pokazał to w poprzednim sezonie. Jesienią 2011 zdobył 9 goli dla LZS Piotrówka, a wiosną 4 dla pierwszoligowego Ruchu Radzionków.

Latem wiele mówiło się o tym, że zmieni barwy klubowe. Spekulowano o tym, że trafi do Piasta Gliwice, Górnika Zabrze. Ostatecznie był na sprawdzianach w Warcie Poznań, a sezon zaczął w… Piotrówce. W ostatnim meczu ligowym przeciwko Odrze Wodzisław zdobył swojego pierwszego ligowego gola w tym sezonie.

Teraz ma strzelać bramki dla Okocimskiego. Po czterech kolejkach nowego sezonu jedenastka z Brzeska ma na swoim koncie cztery punkty i ledwie trzy gole. Umiejętności snajperskie 22-letniego Idrissy na pewno się tam przydadzą. Do Okocimskiego Senegalczyk ma być wypożyczony na rok.

Ja trzymam za niego kciuki. To utalentowany zawodnik i porządny człowiek. Latem pomagał Fundacji Polska – Afryka Wschodnia w programie skierowanych dla najmłodszych futbolistów w naszym kraju, będąc częstym gościem na obozach dzieciaków w Kluczborku. Teraz znowu będzie miał okazję do strzelania goli na zapleczu ekstraklasy.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu