Ciąg dalszy spódniczkowej afery

afryka.org Wiadomości Plotki Ciąg dalszy spódniczkowej afery

Władze Suazi dementują wypowiedź rzecznika suazyjskiej policji, dotyczącą zamiaru wprowadzenia zakazu noszenia krótkich spódnic w tym kraju. Policja tłumaczyła serwisowi Independent Online, że w ten sposób kobiety przestaną prowokować potencjalnych gwałcicieli i spadnie liczba gwałtów.

Rzecznik suazyjskiego rządu, Percy Simelane, powiedział, że krótkie spódnice i obcisłe dżinsy nie trafią na rządowy stół obrad. Podkreślił też fakt istnienia zapisów w konstytucji Królestwa Suazi, które mają chronić Suazyjki przed narzucaniem im prawa, niezgodnego z ich oczekiwaniami i sumieniem. Dlatego rząd nie będzie decydował w kwestii zakazu noszenia spódniczek.

Suazyjska policja nosiła się niedawno z zamiarem wprowadzenia zakazu noszenia spódniczek i obcisłych dżinsów przez kobiety. Za jego złamanie miało grozić pół roku więzienia. Po tym jak sprawa trafiła do mediów, i obiegła serwisy informacyjne na całym świecie, rząd Suazi postanowił wkroczyć do akcji, i zdementować wypowiedź rzecznika policji. Być może rząd miał plan wprowadzić zakaz, ale medialny szum sprawił, że dziś twierdzi, że nie będzie ingerował w prawo do noszenia elementów damskiej garderoby przez kobiety.

m

 Dokument bez tytułu