Chronić przez turystykę

afryka.org Wiadomości Chronić przez turystykę

Tak jak w wielu krajach Afryki, również w Botswanie bogactwo środowiska naturalnego przyciąga co roku znaczącą ilość turystów. Podczas odkrywania pustyni i bagien, czy podróżowania przez parki narodowe w poszukiwaniu lwów, słoni czy antylop, co roku tysiące ludzi są pod wrażeniem piękna przyrody tego kraju.

Aby jednak chronić środowisko naturalne przez zniszczeniem i zachować jego walory, coraz ważniejsze staje się w Botswanie promowanie ekologicznej turystyki. Ekoturystyka, czyli podróżowanie które respektuje miejscowe środowisko, a także pomaga wspierać lokalne społeczności, staje się coraz modniejsze na Zachodzie, jednak w Afryce cały czas mało kto o nim myśli.

Dlatego cenna jest inicjatywa Botswańskiej Izby Turystyki, która opracowuje poradnik dla touroperatorów, inwestorów i właścicieli hoteli, jak najskuteczniej promować i prowadzić biznes ekoturystyczny. Eksperci Izby w przedmowie do przewodnika podkreślają: „Ochrona środowiska jest kluczowa dla rozwoju masowej turystyki, która jednak może negatywnie wpłynąć na jego stan. Dlatego, dla osiągnięcia obopólnej korzyści, najważniejszy jest harmonijny rozwój biznesu turystycznego, który będzie szanował środowisko.”

(maru)

 Dokument bez tytułu