Chinasa i Nakoulma dla dzieci

afryka.org Wiadomości Sport Chinasa i Nakoulma dla dzieci

Śmiało mogę napisać, że drugiego takiego spotkania chyba już nie będzie. Z jednej strony czołowa piłkarka Afryki Chinasa Okoro Gloria, która nie tak dawno świętowała mistrzostwo swojego kontynentu z reprezentacją Gwinei Równikowej, a z drugiej strony Prejuce Nakoulma, piłkarz Górnika Zabrze i zawodnik reprezentacji Burkina Faso. Dzieci w Szkole Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku-Białej miały szczęście. Bo to właśnie one były świadkami niecodziennego spotkania.

I Chinasa i Prejuce bez problemów zgodzili się na przyjazd do bielskiej szkoły. A przecież mają sporo swoich obowiązków. Piłkarz Górnika Zabrze jest jeszcze w trakcie sezonu, a zawodniczka Unii Racibórz dopiero co wróciła z mistrzostw Czarnego Lądu.

Kilkudziesięciu uczniów z bielskiej szkoły zarzuciło futbolistów z Afryki masą pytań. – Czy na Czarnym Lądzie są jadowite węże? Czy widzieli tam lwa i słonia? Czy mieli możliwość pogłaskania żyrafy i czy widzieli w Afryce zielonego tukana? – to była jedna część pytań.

Druga dotyczyła przygody z boiskiem “Prezesa”, bo taki przydomek ma Nakoulma, oraz Chinasy. Oboje musieli odpowiadać, jak przygotowują się do meczów i czy czują stres przed piłkarskimi spotkaniami.

– Ja tak. Zawsze jest lekkie napięcie, ale potem wszystko ustępuje – odpowiadał po polsku czołowy piłkarz naszej ekstraklasy.

– Ja nie czuję żadnego zdenerwowania. Jestem pewna swoich umiejętności i wierzę w zespół w którym gram – mówiła z kolei Chinasa.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu