Centrum Rytmu

afryka.org Kultura Muzyka Centrum Rytmu

Centrum Rytmu "City Bum Bum" to jedyna w Polsce profesjonalna szkoła nauki gry na zachodnioafrykańskich bębnach Djembe i Dunun. Naszą główną ideą jest propagowanie szeroko pojętej etnicznej sztuki rytmu i promowanie uniwersalnego języka tradycyjnej muzyki perkusyjnej. Pragniemy, aby świadomość znaczenia rytmu i jego ekspresji przez grę na bębnach w życiu codziennym oraz jego roli dla zdrowia ciała i umysłu, stała się udziałem większej części społeczeństwa.

Centrum Rytmu "City Bum Bum" z siedzibą w Łodzi prowadzi liczne warsztaty na terenie całego kraju i zagranicą. Nasze autorskie zajęcia są uniwersalne: ich aspekt muzyczny, kulturowy, terapeutyczny, a również – humorystyczny!, sprawia, że warsztaty Djembe/Dunun City Bum Bum przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenie muzyczne – stąd ich wielka popularność. Współpracujemy z instytucjami europejskimi jako trenerzy młodzieżowi, wzbogacamy szkolenia biznesowe wielkich firm, prowadzimy zajęcia dla dzieci i dorosłych – uczymy z otwartym sercem i z całego serca – w tradycyjnej muzyce Afryki Zachodniej szukamy inspiracji do życia w radości i harmonii. Uczestnikom warsztatów zapewniamy wysokiej klasy instrumenty sprowadzane prosto z Gwinei.

Współpracujemy z najsłynniejszą na świecie szkołą bębnów Tam Tam Mandingue, założoną i prowadzoną przez wybitnego gwinejskiego mistrza djembe, Mamady Keita.

Więcej informacji

(wp)

 Dokument bez tytułu