Cele nie do zrealizowania?

afryka.org Wiadomości Cele nie do zrealizowania?

Żaden z krajów Afryki nie osiągnie Milenijnych Celów Rozwojów (MCR) do 2015 roku, jeśli Afryce nie pomogą zagraniczni darczyńcy – powiedział sekretarz generalny ONZ, Ban Ki-moon.

Słowa Ban Ki-moona zostały wypowiedziane przy okazji otwarcia jednodniowej konferencji w siedzibie ONZ, poświęconej rozwojowi Afryki. Zdaniem sekretarza generalnego, jeżeli istniałaby jakaś szansa na zrealizowanie ambitnych celów, to tylko wtedy, gdy Afryka będzie otrzymywać 72 miliardy dolarów amerykańskich rocznie w ramach pomocy zagranicznej. Zakładając nawet taki scenariusz redukacja ubóstwa w Afryce potrwałaby co najmniej 8 lat.

MCR, które miały służyć rozwojowi Afryki i poprawie bytu jej mieszkańców, nie da się osiągnąć, ponieważ niekorzystną sytuację kontynentu afrykańskiego pogarsza jeszcze bardziej kryzys żywnościowy na świecie, którego MCR nie przewidziały, oraz globalne ocieplenie.

Ban Ki-moon ma jednak nadzieję, że inicjatywa ONZ, o ile uzyska odpowiednie wsparcie wspólnoty międzynarodowej, jest jeszcze do uratowania. Dlatego wezwał do podjęcią wspólnej akcji przez kraje, które mogą pomóc Afryce.

lumi

 Dokument bez tytułu