Brytyjscy muzułmanie dla Dar Furu

afryka.org Wiadomości Plotki Brytyjscy muzułmanie dla Dar Furu

Na Wembley Arena w Londynie odbył się koncert charytatywny na rzecz Dar Furu. To co wyróżnia to wydarzenie, to udział największych gwiazd muzyki z krajów muzułmańskich.

Pomiędzy nimi znaleźli się – Sami Yusuf, nazywany islamskim Bono i piosenkarz country, Kareem Salama. Koncert został zorganizowany przez Islamic Relief, która ma nadzieję zjednoczyć brytyjskich muzułmanów wokół idei pomocy Dar Furowi. Konwencja islamskiej inicjatywy pomocowej jest oparta na podobnych wydarzeniach w rodzaju Live Aid i Live 8.

Według przedstawiciela Islamic Relief, Jehangira Malika, brytyjscy muzułmanie zebrali już 2 miliony funtów brytyjskich na rzecz Dar Furu. Podczas koncertu mają zamiar zdobyć kolejny milion.

Inicjatywę wsparł nawet brytyjski premier, Gordon Brown. Jeden z głównych gwiazdorów koncertu, Yusuf włączył się już wcześniej w pomoc temu ogarniętemu wojną regionowi Sudanu. Wziął udział w oficjalnej delegacji brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, która wyjechała do Dar Furu, gdzie spotkała się z przedstawicielami uchodźców, rebeliantów i sudańskiego rządu.

(lumi)

 Dokument bez tytułu