Bramkarz z RPA obronił dwa karne

afryka.org Wiadomości Sport Bramkarz z RPA obronił dwa karne

Dwa zespoły z Egiptu czy raczej z Kairu. Łącznie trzy z Afryki Północnej, bo zgodnie z przewidywaniami awansowało też Esperance Tunis i pięć ekip z Afryki Subsaharyjskiej. Przez sobotę i niedzielę na boiskach Afryki sporo się działo!

Dramatycznych spotkań nie brakowało. AC Leopards z Kongo awans wywalczyli po serii karnych z algierskim Entente Setif. Dziwny przebieg miało starcie w Lubumbashi, gdzie TP Mazembe starało się odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu w RPA. Po pół godzinie “Piraci” grali w dziesiątkę, bo z boiska wyleciał Lucky Lekgwathi. Jeśli wierzyć doniesieniom, to arbiter robił co mógł, żeby pomóc jedenastce z Katangi… Sędzia z Seszeli Bernard Camille podyktował dla gospodarzy dwa problematyczne karne, które jednak zdołał wybronić 26-letni Senzo Meyiwa. Drugą jedenastkę zmarnował sam Tresor Mputu. Ostatecznie skończyło się na porażce Orlando Pirates 0:1, ale zaliczka z pierwszego spotkania w Johannesburgu wystarczyła. Czterokrotny triumfator afrykańskiego Pucharu Mistrzów zagra na pocieszenie tylko w Pucharze Konfederacji.

Kłopoty miał też inny utytułowany afrykański tuz Zamalek. Drużyna z Kairu, pięciokrotny triumfator najważniejszych klubowych rozgrywek w Afryce, przegrywała w Addis Abebie 1:2. Ostatecznie dwa gole, w tym jeden w ostatnich minutach, doświadczonego snajpera z Burkina Faso Abdoulaye Cissé dały awans do fazy grupowej, która rywalizację w dwóch czterozespołowych grupach rozpocznie już wkrótce.

REWANŻE 1/8 AFRYKAŃSKIEJ LIGI MISTRZÓW

Al-Ahly (Egipt) – CA Bizertin (Tunezja) 2:1. Pierwszy mecz 0:0

Entente Setif (Algieria) – AC Leopards (Kongo) 3:1. Karne 4-5. Pierwszy mecz 1:3

Saint George (Etiopia) – Zamalek (Egipt) 2:2. Pierwszy mecz 1:1

TP Mazembe (DR Konga) – Orlando Pirates (RPA) 1:0. Pierwszy mecz 1:3

Recreativo de Libolo (Angola) – Enugu Rangers (Nigeria) 3:1. Pierwszy mecz 0:0

Esperance Tunis (Tunezja) – JSM Bejaia (Algieria) 1:0. Pierwszy mecz 0:0

Sewe San Pedro (Wybrzeże Kości Słoniowej) – FUS Rabat (Maroko) 0:0. Pierwszy mecz 1:1

Stade Malien (Mali) – Coton Sport (Kamerun) 0:0. Pierwszy mecz 0:3

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu