Bramka z dedykacją

afryka.org Wiadomości Sport Bramka z dedykacją

Dziś piłkarskie rozgrywki zakończyli piłkarze na III ligowych boiskach. Na mecz Przyszłości Rogów z LZS Piotrówka (2:2) wybrałem się ze swoją 3,5 letnią córką Zofią. Pierwszy raz w życiu była osobiście na futbolowym spotkaniu. W Piotrówce gra spora grupa zawodników z Afryki, dla mnie była więc możliwość przypatrzenia się ich grze i porozmawiania.

W drugiej połowie na murawę wszedł najskuteczniejszy ostatnio w barwach Piotrówki Idrissa Cisse. Do południa wysoki napastnik z Senegalu wziął udział w wewnętrznej gierce Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie od kilku dni przebywa na sprawdzianach i gdzie ma szansę na angaż. Po południu wystąpił w ligowym spotkaniu. – To ostatni mecz sezonu. Bardzo zależało mi, żeby w nim wystąpić – podkreślał.

Idrissa zagrałby pewnie od początku, ale nie zdążył do Rogowa dojechać na czas.  W drugiej części skutecznie wyegzekwował jedenastkę i zdobył swojego 11 gola w rundzie wiosennej. Kibicie z Piotrówki krzyknęli. – Hej Idrissa, ten gol to dla nas!

Idrissa wskazał na siedzącą obok mnie Zosię i krzyknął. – To dla niej.

MOJA CÓRKA ZOFIA.

MOJA CÓRKA ZOFIA.

Po meczu jeszcze raz podszedł i powiedział Zosi, że gola dedykuje właśnie jej. Senegalczyk zna moją córkę, bo gościł już u nas w domu. Teraz my trzymamy za niego kciuki, żeby udało mu się podpisać kontrakt z ekstraklasowym Podbeskidziem Bielsko-Biała!

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu