Benedykt XVI przybył z pielgrzymką do Kamerunu

afryka.org Bez kategorii Benedykt XVI przybył z pielgrzymką do Kamerunu

Benedykt XVI przybył z pielgrzymką do Kamerunu. Papieski samolot wylądował po sześciu godzinach lotu w stolicy kraju – Jaunde.

Po ceremonii powitania papież udał się na odpoczynek. Na ten dzień nie przewidziano żadnych innych uroczystości i spotkań z jego udziałem. W środę Benedykt XVI złoży wizytę prezydentowi kraju Paulowi Biya i spotka się z biskupami z Kamerunu. W stołecznej bazylice odprawi nieszpory, w których uczestniczyć będą także przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich.

REKLAMA
Czytaj dalej

if (NJB(‘srodtekst’) && typeof isSrd05==’undefined’){document.getElementById(‘rekSrd05′).style.display=’block’;var isSrd05=true;} 19 marca w Jaunde papież spotka się z delegacją społeczności muzułmańskiej, a także z chorymi. Na miejscowym stadionie odprawi mszę świętą z okazji publikacji dokumentu, poprzedzającego II Synod Afryki, zapowiedziany na październik. Odbędzie się on pod hasłem: “Kościół w Afryce w służbie na rzecz pojednania, sprawiedliwości i pokoju”. 20 marca rozpocznie się drugi etap afrykańskiej pielgrzymki papieża – wizyta w Angoli. Benedykt XVI będzie tam do 23 marca.

if(typeof isSrd05==’undefined’){NPB(“005”);}

 Dokument bez tytułu