Bank Światowy znowu pomaga Zimbabwe

afryka.org Wiadomości Bank Światowy znowu pomaga Zimbabwe

Bank Światowy zgodził się na udzielenie Zimbabwe pomocy finansowej w wysokości 22 milionów dolarów. Bank zapowiada, że jest to pierwsza transza pomocy. Pieniądze zostaną przekazane w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zimbabwe, które po sformowaniu nowego rządu w lutym tego roku, stara się odbudowywać zniszczoną gospodarkę, wystąpiło o pomoc do różnych międzynarodowych organizacji w wysokości ponad 8 miliardów dolarów. Bank Światowy oświadczył, że relatywnie mała kwota, jaką przyznaje teraz, jest „pierwszym krokiem” na drodze do wspierania Zimbabwe w odbudowie, a dalsza pomoc będzie zależała od sytuacji w tym kraju i od tego, jak te pierwsze pieniądze zostaną wykorzystane.

„Na początku chcemy zobaczyć, jak Zimbabwe będzie sobie radzić z redukcją zadłużenia” – powiedział BBC Toga Gayewea Macintosh z Banku Światowego. Minister Finansów Zimbabwe potwierdza, że rząd kraju będzie aktywnie współpracował ze specjalistami z Banku Światowego nad planem redukcji zadłużenia, które tylko wobec Banku wynosi ponad miliard dolarów.

maru

 Dokument bez tytułu