Babatunde nie będzie deportowany

afryka.org Wiadomości Sport Babatunde nie będzie deportowany

Zdaje się, że młody napastnik trzecioligowej LZS Piotrówka Shola Babatunde może odetchnąć z ulgą. Piłkarzowi z Nigerii groziła deportacja z powodu braku wizy. Wydawało się, że nic nie uratuje młodego zawodnika przed karnym wyjazdem z terytorium RP. Na szczęście w porę udało się całą sytuację wyjaśnić.

Z informacji dobiegających z klubu wynika, że Babatunde legalnie wyjedzie z Polski. Obędzie się bez deportacji, co groziłoby tym, że chłopak przez najbliższy rok nie wjechałby nie tylko do nas, ale i innych krajów z układu Schengen. Tym samym pod znakiem zapytania stanęłaby cała jego sportowa kariera. A zawodnik jest utalentowany. Latem zeszłego roku, gdyby nie kłopoty z pobytem w Polsce, być może wylądowałby w zespole Młodej Ekstraklasy Lechii Gdańsk. Ostatecznie teraz strzela gole dla zespołu z Piotrówki.

Tak czy inaczej Babatunde opuści Polskę, żeby legalnie uzyskać naszą wizę w ambasadzie w Abudży. Po tym będzie mógł już bez przeszkód wrócić z powrotem i spokojnie dalej grać w piłkę. Czy będzie to LZS Piotrówka czy inny klub, to już pokaże przyszłość.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu