BĘBNY VS. ZIMA – koncert i bębniarskie jam session

afryka.org Bez kategorii BĘBNY VS. ZIMA – koncert i bębniarskie jam session

 

GORĄCY SPARING MUZYCZNY

CZYLI

BĘBNY VS. ZIMA

 

zapraszamy na afrykański wieczór

w Tawernie w Rumii

 

koncert bardzo afrykański

w wykonaniu grupy Aka-Chukwu

oraz

zaklinanie zimy

czyli

bębniarskie jam session

z udziałem wszystkich chętnych

 

RUMIA, TAWERNA

ul. Gen. H. Dąbrowskiego 25

28 lutego 2009, godz. 20.00

WSTĘP WOLNY

 

 

 

<!– /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:””; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} –>

Nie raz, nie dwa było tak – za chwilę koncert, leje jak z cebra, katastrofa. A potem panowie biorą bębny, zaczynają grać, deszcz cichnie, wychodzi słońce. Ale to było latem. Teraz robimy pojedynek – bębny vs. zima. Im więcej rąk i nóg, tym lepiej!

W klimat podzwrotnikowy przewiezie nas na bębnach grupa Aka-Chukwu. A potem – jam session, czyli gramy, tańczymy, śpiewamy wszyscy razem. Przyjdźcie pojedynczo, podwójnie, poczwórnie, z bębnami i bez. Mile widziane tańce afrykańskie w wersji polsko-kaszubskiej oraz kolorowe stroje.

 

Peace and love

 

Aka-Chukwu to grupa skupiająca muzyków pochodzących z różnych krajów afrykańskich, z przewagą Nigerii. W Afryce od dziecka obcowali z muzyką, grali, brali udział w muzykowaniu. W Polsce starają się dzielić tym, co jest im najbliższe – muzyką, energią, radością ze wspólnego grania. Muzyka, którą grają opiera się w większości na nigeryjskiej tradycji igede (w tradycji – muzyki starszych mężczyzn) oraz palm wine (kiedyś muzyki zbieraczy wina palmowego, dziś muzyki młodych ludzi, mającej na celu wspólną zabawę). Przedsięwzięcie istnieje od 2007 roku, objechali pół Polski, od ponad pół roku działają głównie w Trójmieście.

 

Kontakt i informacje:

www.tawerna-rumia.pl

www.akachukwu.art.pl

akachukwu@wp.pl

 

 Dokument bez tytułu