Atak na piłkarzy z Afryki

afryka.org Wiadomości Sport Atak na piłkarzy z Afryki

Do tej pory piłkarze LZS Piotrówka spokojnie mieszkali i żyli sobie w pobliskich Strzelcach Opolskich. Nikt ich nie niepokoił, a mieszkańcy chyba przyzwyczaili się już do grupy afrykańskich piłkarzy grających w trzecioligowym zespole. Niestety, kilka dni temu dwójka futbolistów pochodzących z Afryki została zaatakowana przez chuliganów.

– Było po zmroku i razem z kolegą z drużyny Sani Goringo wyszliśmy na miasto. My akurat mamy ramadan, więc chcieliśmy coś zjeść. Byliśmy w parku, kiedy zaatakowała nas dwóch napastników. Uderzyli Saniego, który upadł na ziemię. Nie było to przyjemne – relacjonuje Idrissa Cisse, senegalski napastnik LZS Piotrówka, który w poprzednim sezonie występował w pierwszoligowym Ruchu Radzionków.

Dwójce afrykańskich piłkarzy LZS Piotrówka udało się jakoś dotrzeć do mieszkania. Chuligani podążyli jednak za nimi. Mogło dojść do jeszcze większej awantury na szczęście piłkarze  z Afryki w porę wezwali policję. Szybko zatrzymano też dwójkę chuliganów, którym szybko postawiono kilka zarzutów.

Szkoda tylko Nigeryjczyka Sani Goringo Abubakara. Ten 27-letni zawodnik przed przyjazdem do Polski przez kilka lat grał w klubach z Hiszpanii. W lipcu przebywał na sprawdzianach w Piaście Gliwice. Teraz doświadczył bardzo przykrego ataku na swoją osobę…

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu