Artists Project Earth w muzycznym hołdzie dla Nelsona Mandeli

afryka.org Kultura Muzyka Artists Project Earth w muzycznym hołdzie dla Nelsona Mandeli

Artists Project Earth to brytyjska fundacja, której celem jest angażowanie gwiazd światowej muzyki w ochronę środowiska. Dzięki pieniądzom, pozyskiwanym ze sprzedaży płyt, biletów na koncerty, wystaw czy innych projektów, fundacja walczy z globalnym ociepleniem oraz pomaga ofiarom katastrof naturalnych.

Tym razem Artists Project Earth złoży hołd ikonie walki o wolność w RPA – Nelsonowi Mandeli. 5 grudnia, w pierwszą rocznicę śmierci Madiby, do sprzedaży trafi płyta The Nelson Mandela Tribute Album. Gwiazdy, które włączyły się do projektu to m.in. Bob Dylan, Beyonce, Coldplay, Pharrell Williams, Justin TImberlake, U2, Lorde, Mumford&Sons, Eminem, Sam Smith, Paolo Nutini, George Ezra, Alicia Keys, John Legend, Laura Mvula, Rokia Traore, Specials AKA. Na płycie usłyszeć będzie można także inną ikonę walki o równość w RPA – Miriam Makebę.

60% zysków ze sprzedaży albumu zostanie przekazane na The Nelson Mandela Children’s Fund. To fundacja, założona w 1995 roku przez Madibę. Jej celem jest pomoc dzieciom i nastolatkom w RPA, szczególnie dzieciom chorym na AIDS i przebywającym w domach dziecka. Pozostała część dochodów ze sprzedaży zostanie przeznaczona na walkę z efektami ocieplenia klimatu.

Karolina Drejerska

 Dokument bez tytułu