Anthony Igiehon, na rzecz Afrykanów

afryka.org Czytelnia Habitat Anthony Igiehon, na rzecz Afrykanów

Poznajcie trzeciego członka Komitetu Rzecznikowskiego Afrykańskiej Społeczności w Polsce, Anthony’ego Igiehona z Nigerii.

Anthony Igiehon urodził się 11 maja 1966 r., w Ibadan, w stanie Oyo, w Nigerii. Pochodzi z rodziny Eruvbi w Królestwie Benin w Nigerii.

Ukończył wydział studiów europejskich na Uniwersytecie w Ibadan w 1992 roku, gdzie studiował języki europejskie (specjalizacja rosyjski), kulturę, ekonomię i politykę.
W Polsce mieszka od 1993 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

Współpracował z wieloma instytucjami z dziedziny edukacji, medycyny, biznesu i finansów (m.in. G.I.T.D, MUNICIPIUM S.A., Warszawskie Centrum Onkologiczne, Szpital MSWiA, Bank Millenium oraz Sony Ericsson). Był zaangażowany w szkolenie pracowników różnych zawodów. Brał udział w programie edukacyjnym, organizowanym przez Erasmus Comenius, skierowanym do młodzieży, studentów z Polski, Słowacji i Austrii. Tematem konferencji, która odbyła się w ramach tego programu była analiza porównawcza edukacyjnych i ekonomicznych standardów życia w krajach Unii Europejskiej, biorąc pod uwagę sytuację w wyżej wymienionych trzech krajach.

Miał też okazję być członkiem Rady kościelnej w Warsaw International Church. Tą funkcję pełnił przez 2 lata. Rolą rady było kierowanie i zarządzanie wewnętrznymi sprawami kościoła, jak również wsparcie działań charytatywnych dla różnych instytucji w Warszawie i poza nią.

Jako student pisał poezję. Pracował jako tłumacz, korektor, nauczyciel i lingwista.

Preferuje aktywny tryb życia, lubi muzykę, sport i podróże.

Wierzy, że każde społeczeństwo powinno szanować wartość praw każdego człowieka.

Przeczytaj więcej o Komitecie Rzecznikowskim.

Powstanie Komitetu Rzecznikowskiego jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego.

 Dokument bez tytułu