Angola lata przez Wyspy

afryka.org Wiadomości Angola lata przez Wyspy

Angolański przewoźnik lotniczy, linie TAAG, jest zainteresowany kupnem większości udziałów w STP Airways z Wysp Św. Tomasza i Książęcej.

Planowany zakup ma związek z naftowym boomem na tych wyspach, co czyni z nich atrakcyjne miejsce do inwestowania, szczególnie w sektor transportowy.

STP Airways powstały niedawno, po tym jak państwowy przewoźnik z Wysp, Air Sa~o Tomé, musiał zaprzestać lotów ze względu na problemy finansowe. Jednak władze Wysp Św. Tomasza i Książęcej nie chciały zrezygnować z uniezależnienia się od portugalskiego przewoźnika, linii TAP. Dlatego wspólnie z prywatnymi inwestorami, powołały do życia STP.

Już teraz nowa linia lotnicza współpracuje z angolańskim TAAG. Wspólnie z nim, uruchomiła połączenie między Lizboną a Luandą, stolicą Angoli, z międzylądowaniem na Wyspach.

Przyszłość TAAG i STP zależy od opłacalności tej trasy. Jeżeli obu liniom uda się zarobić na wspólnym przedsięwzięciu, z Luandy do Portugalii przez Wyspy, będzie można latać już nie raz, a dwa w tygodniu.

(ps)

 Dokument bez tytułu