Amadou i Mariam w Warszawie!

afryka.org Polecamy Amadou i Mariam w Warszawie!

Kilka lata temu Manu Chao odkrył dla nas muzykę niezwykłej afrykańskiej pary: Amadou & Mariam, dwójki niewidomych muzyków z Mali, którzy swoją muzyką oczarowali Francję i podbili cały świat. Wszystko to stało się za sprawą wydanego w 2005 roku album Dimanche à Bamako, wyprodukowanego przez Manu Chao, którego zafascynowała porywająca afro-funkowa twórczość pary. 13 marca przyjadą po raz drugi do Warszawy.

Płyta brawurowo łączy rdzenną muzykę Afryki z retro popem lat 70-tych, bluesem, reggae a nawet muzyką kubańską. Na albumie oprócz Manu pojawili się takie znakomitości jak Tiken Jah Fakoly i Cheik-Tidiane Seck. Dimanche à Bamako została jednym z najlepszych albumów world music 2005 roku, co potwierdziły liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Victoires de la Musique, BBC Radio 3 oraz nominacje do GRAMMY i MOBO, w kategorii Najlepszy Album World Music.

Po czterech latach ukazuje się ich kolejny album Welcome To Mali. Podobnie jak na poprzedniej płycie nie zabrakło na nim gwiazd wielkiego formatu, pojawili się: Keziah Jones, Tiken Jah Fakoli, Toumani Diabate i Juan Rozoff. Album promuje singiel Sabali napisany i wyprodukowany przez kolejnego wielbiciela muzyki afro-funk: Damona Albarna z zespołu Gorillaz, który dołączył do grupy muzyków oczarowanych twórczością Amadou i Mariam.

W 2006 roku Amadou i Mariam po raz pierwszy odwiedzili Polskę, występując na pierwszej edycji festiwal kultury frankofońskiej. Ich porywający występ przyciągnął tłum widzów, który wypełnił od ostatniego miejsca wówczas nowo otwarty klub Palladium w Warszawie. Po 4 latach, Amadou & Mariam ze swoim magicznym i roztańczonym widowiskiem, ponownie zjawią się w Warszawie, żeby swoją obecnością uświetnić kolejną edycję festiwalu Frankofońskiego. Daj się ponieść muzyce, która oczarowała Manu Chao, Damona Albarna i zespół… Scissor Sisters!

Styl i muzyka Amadou & Mariam

Muzyka Amadou & Mariam to opowieści duże i małe, wyrażone słowami i muzyką, o Afryce, jej problemach społecznych i ekonomicznych, i te z pozoru banalne dotyczące codziennego życia w Bamako, w taksówce, na wioskowym festynie, etc. To nie tylko wyjątkowy mix kulturowy, ale klimat właściwy kulturze afrykańskiej: pogodny, ciepły i wesoły, taneczny i beztroski, jak afrykańskie lato.
Ich koncerty to porywające widowiska, które zapełniają wielkie sale koncertowe z rozśpiewaną i roztańczoną publicznością na całym świecie.

Kiedy? Gdzie? Piątek, 13 marca 2009, Warszawa / Klub Palladium, ul. Złota 7/9, godz. 20.00

Ceny biletów: 75zł, 85zł (od 22 lutego), 95zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż biletów na terenie Warszawy: Bileterie EMPiK, Shortcut Traffic-Club tel. (0-22) 692-14-30, eBilet tel 0 801 00 31 06, 602 704 671, 606 916 988, Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) (0-22) 353 93 93, Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów tel. (0-22) 852-21-83, oraz w sieci sklepów Media Markt i Saturn.

Sprzedaż ogólnopolska: sieć Ticketpro (www.ticketpro.pl) oraz Eventim (www.eventim.pl), eBilet www.eBilet.pl oraz za pośrednictwem www.goodmusic.com.pl i www.shortcut.pl.

Organizator: Good Music Productions
www.goodmusic.com.pl

 Dokument bez tytułu